بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو

تنگه کافرین

جاذبه های طبیعی
  • بازدید - 496
تنگه کافرین

توضیحات

یکی از منحصر به فرد ترین مناطق زیبا و پر جاذبه کشورمان ایران، استان #ایلام است که با طبیعت شگفت انگیز و کم نظیرش، هر ساله مسافران و گردشگران بسیاری را برای سفر به این شهر زیبا وسوسه می کند. #بدره یکی از شهرستان های ایلام است که هر کجای آن را که نگاه کنیم با طبیعت منحصر به فردش، چشم ها را خیره می کند. از دشت ها و کوه های بلند آن گرفته تا دریاچه ها و روستاهای سرسبز و خوش آب و هوا، هر کدام به نحوی جلوه ای کم نظیر از طبیعت بکر بدره را پیش چشمانمان به نمایش می گذارد که این زیبایی تا  ۱۵ کیلومتری شمال بدره هم امتداد یافته است و #تنگه ای به نام #کافرین را با زیبایی تمام و کمال، خلق کرده است.
#تنگه_کافرین با چشم انداز بسیار زیبا از #رودخانه و #سد_سمیره، توانسته است یکی از پر بازدیدترین مقصدهای توریستی و گردشگری استان ایلام باشد. در واقع وجود #کوهستان های کبیر کوه، دینارکوه و مانشت، در شکل گیری زیبایی این تنگه و تنگه های متعدد دیگر نیز نقش داشته اند و در به وجود آمدن این زیبایی ها تاثیر بسزایی دارند. تنگه کافرین با زیبایی های طبیعی و ذاتی خود و همچنین آثار معماری که از گذشته های دور بر پیکرش بر جای مانده است، در میان گردشگران محبوبیت زیادی داشته و بسیار مورد توجه قرار گرفته است. وجود جنگل های پهناور و انبوه بلوط و صخره های بلندی که مانند حصاری اطراف رودخانه کشیده شده اند زیبایی این منطقه را دو چندان کرده است.
آب های جاری درون تنگه کافرین، از کوه های بلند و سر به فلک کشیده کبیرکوه سرچشمه می گیرند که پس از عبور از تنگه کافرین به رودخانه #سمیره می ریزد. یکی از تفریحات مورد علاقه گردشگرانی که از میان این همه زیبایی، تنگه کافرین را برای گذراندن یک روز پر از خاطره انتخاب می کنند، قایق سواری در این تنگه است. با قایق می شود راهی این رودخانه شد، پارو زد و از سکوت آرامش بخش و مرموزش لذت برد.

#سفرکجابریم
#سفر #مسافر #مسافرت
#گردش #گردشگر #گردشگری
#توریسم #توریست #توریستی
#ایران #ایران_گردی #جهان_گردی
#طبیعت #طبیعتگردی #طبیعت_گردی
#بوم_گردی #همسفر #عکاسی

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

سفرکجابریم
سفرکجابریم 80 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها