بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای شيرآباد

توضیحات

روستای شیرآباد یکی از روستاهای شهرستان تالش می باشد این روستا کمترین فاصله بین کوه و دریا را دارد.مختصری در مورد شیرآباد:
روستای شیرآباد در کیلومتر ۳۵جاده هشت پر به آستارا قرار دارد. این روستا از محله های بنام های بازارمحله ، هلیس محله ، شاه گل دی محله (شیرآباد محله ) ، اوتار محله ، اوستاقاسم محله ، کوستان محله و سیدمحله (سیدلر یا سادات محله ) تشکیل شده است . زبان اکثر مردم ترکی می باشد .
در این روستا دو مدرسه ابتدایی به نام شهید مطلب عدالتی در سید محله و مدرسه شهید معززی در اوتار محله ، دو مجتمع تحصیلی پسرانه ودخترانه به نام شهیدسجادی برای پسران و امام خمینی (ره) برای دختران می باشد.
اولین نماینده شهرستان تالش در مجلس شورای اسلامی آیت الله حاج سید یونس عرفانی متولد این روستای و محله سیدلر می باشد. پسر ایشان حاج مجتبی عرفانی هم سه دوره نماینده (یک دوره از میان دوره ) نماینده شهرستان متولد این روستا می باشد.
از دیگر کسانی که از این روستا به پست های مهم شهرستانی ، استانی یا کشوری رسیدند آقای بهزاد ظهیری می باشد که چند سال معاون استاندار بودند و حالا هم عضو هیت مدیره شرکت بزرگ ایران خودرو می باشد.
این روستا در جنگ تحمیلی هم شهدای گرانقدری را تقدیم انقلاب کرده است من جمله تیمسار شهیدمهندس سید غنی معززی ، معلم شهید علی سجادی ، تعدای از شهدای گردان خط شکن خندق و جوانان پاک دیگر که برای این روستا آبروداری کردند.
از مناطق دیدنی این روستا ساحل زیبا ونزدیک راه اصلی (کمتر ۲ کیلومتر ) می باشد که با داشتن ساحل کم عمق مکان مناسب برای شنا می باشد.
از دیگر مناطق آبشار سرمست گلی (که متاسفانه عکسی ازش ندارم ) که با یک پیاده روی نیم ساعته از دل جنگ می توان به آن رسید.
ازدیگر ویژیگی های این روستا مسجد حضرت فاطمه زهرا سادات محله شیرآباد است که با داشتن ۷۰۰ متر مربع زیربنا (۴۰ *۱۷ ) یکی از بزرگترین مساجد منطقه می باشد، که با همت جوانان سیدمحله در طول یک سال ونیم ساخته شد.
محصول مهم این روستا برنج می باشد. این روستا به بورس برنج معروف است همانطور که در رودبار زیتون فروشی های زیادی وجود دارد در شیراباد هم بیش از بیست وسی مغازه برنج فروشی والک زنی وجود دارد.برنج شیرآباد مروغیبت بسیار عالی دارد .
گیلاس های شیر آباد هم معروف می باشد.و در گذشته نه چندان دور یکی از محصولات باغی اصلی در این روستا گیلاس بود.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

روستا شناسی
روستا شناسی 2461 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :