بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
آبشار آسیاب خرابه

توضیحات

#آبشار آسیاب یا آبشار #آسیاب_خرابه که به زبان ترکی خارابا دییرمان نیز گفته میشود یکی از زیباترین جاذبه های دیدنی #آذربایجان_شرقی میباشد.
ارتفاع آبشار اصلی آسیاب خرابه حدود 10 متر ومساحت محوطه آن 200 مترمربع است.
از جمله جاذبه های طبیعی این مکان #چشمه ای باصفاست که آب آین چشمه از کوه کیامکی تامین می گردد .صدها آبشار کوچک و بزرگ و صدای یکنواخت ریزش آب، چشم انداز بدیع و هوای خنک، از جاذبه های دلپذیر این منطقه دیدنیست. ارتفاع آبشار اصلى #آسیاب خرابه حدود ۱۰ متر و مساحت محوطه آن ۲۰۰ مترمربع است. اطراف چشمه، درختان انجیر بسیار زیبایی روییده اند که چشم اندازی دلپذیر به وجود آورده اند ، آب این چشمه دل انگیز پس از تبدیل به آبشاری بسیار زیبا، ته #دره به یک رشته جویبار می پیوندد و به سوی شمال دره جریان می یابد. در سمت راست دره آبشارهای فراوانی پدید آمده است. تمام سطح دیواره ها پوشیده از خزه و گیاهان آبزی می باشد. چهار فصل این آبشار زیبا دیدنی و چشم نواز است و این زیبایی در فصل بهار به اوج رسیده و با استقبال بی حد و اندازه گردشگران از سراسر ایران و کشورهای دیگر روبرو می شود.
در فصل تابستان که گرمی هوا طاقت همگان را می گیرد این جاذبه زیبا با آب و هوایی خنک روزانه مورد استقبال هزاران گردشگر است. آبشار آسیاب در فصل پاییز نیز زیبایی خاص خود را به رخ کشیده و هر گردشگری را حتی در این فصل به سوی خود می کشاند. لنز دوربین های گردشگران نه تنها در فصل های بهار، تابستان و پاییز زیبایی های آسیاب را ثبت می کند حتی در زمستان هم علاقمندان به طبیعت این زیبایی ها را از یاد نبرده و چهره یخ زده آبشار را میتوان به نظاره نشست.

Location: Asiab kharabe, Jolfa, East Azerbaijan Province, IRAN 🇮🇷.
#سفرکجابریم
#سفر #مسافر #مسافرت
#گردش #گردشگر #گردشگری
#توریسم #توریست #توریستی
#ایران #ایران_گردی #جهان_گردی
#طبیعت #طبیعتگردی #طبیعت_گردی
#بوم_گردی #همسفر #عکاسی

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

سفرکجابریم
سفرکجابریم 80 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :