بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
تنگه رغز

توضیحات

#تنگه #رغز در نزدیکی شهر #داراب #فارس، مجموعه‌ای بی‌نظیر از آبشارهای متنوع و چشمه‌هایی با آب زلال و شفاف را در خود جای داده است. کافی است پا به این تنگه دیدنی بگذارید و گوش به نوای جان #طبیعت بسپارید، صدای آب گاه غرش است و گاه ناله، گاه آرام است و گاه توفنده، گاه نرم و گاه غرنده، صحن #آفتاب تنگه نیز متفاوت است. بعضی زودتر #خورشید از دست می‌دهند و بعضی بیشتر با او مأنوس‌اند.
حرارت و گرمی نیز یکسان نیست. بعضی جاها به شدت سرد است مانند #آبشار نگین و بعضی جاها آفتاب سوزان دارد. زیبایی جام‌های پنج‌گانه و حرکت آرام آب و سر ریز شدن از آنها وصف ناشدنی است. در این تنگه #ماهی‌ ها از آدم فراری نیستند و آدم را در حین عبور از #حوضچه همراهی می‌کنند. آب #چشمه رغز پس از طی مسیر پنج کیلومتری و خلق هزاران صحنه طبیعی بی نظیر و دل انگیز خفتان و خیزان خود را به پای #کوه می‌رساند. تنگه زیبای رغز در فاصله سی کیلومتری مرکز این شهر در منطقه حسن آباد داراب قرار دارد.
این تنگه که از دو طرف با دیواره‌هایی بلند محصور شده است، به دلیل وجود چشمه‌های فراوان، شصت وچهار آبشار را در خود جای داده، که از این تعداد دوازده آبشار نیازمند فرود با طناب است. ارتفاع فرودها حداقل شش و حداکثر شصت و پنج متر و مابقی آبشارها با پرش در آب قابل گذر است. حوضچه‌های زیر آبشارها حداقل شش و حداکثر بیست متر عمق دارند.
بهترین زمان برای #سفر به تنگه رغز از اواخر #اردیبهشت ماه تا اوایل #مهر ماه است، زمانی که سرچشمه‌های پر آب این تنگه، و #نسیم برخاسته از آبشارهای متعدد آن، روزهای گرم این ماه‌های سال را برای شما به بهشتی پر از هیجان بدل می‌کنند.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.