بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
شهرها
  • بازدید - 754
شهر رینه

توضیحات

رینه دربارهٔ این پرونده تلفظ راهنما·اطلاعات یکی از شهرهای استان مازندران ایران است. این شهر در بخش لاریجان شهرستان آمل قرار دارد.رینه نزدیک ترین شهر به قله دماوند و از سرزمین‌های استوره‌ای ایران است.
لاریجان از سال ۱۳۱۶ به بخش ارتقا یافته و بخشداری لاریجان در رینه تاسیس شده و تا سال ۱۳۴۲ در آنجا مستقر بوده و به دلیل تاسیس جاده هراز به خاطر دسترسی بهتر اهالی لاریجان به اداره حاکمیتی، بخشداری این اداره به کنار جاده هراز انتقال یافته و در همان سال شهرداری رینه تاسیس و تاکنون هم در حال ادامه خدمات‌رسانی به شهروندان می‌باشد و از سال ۱۳۷۹ با تصویب طرح هادی‌شهر رینه، روستاهای گرنا و آبگرم جزو حوزه خدماتی شهر رینه قرار گرفتند. شهر رینه در کیلومتر ۷۹ جاده هراز از مسیر شهرستان آمل به تهران بالاتر از گزنک واقع گردیده و دارای کلانتری مستقل می‌باشد. کوهنوردانی که قصد صعود به قله دماوند از یال جنوبی را دارند نیز می‌بایستی از مسیر رینه رفت و آمد نمایند. از مناطق دیدنی و جالب توجه رینه می‌توان آبگرم لاریجان (در ۵ کیلومتری رینه با راه آسفالت) و دشت لاله را نام برد.
به لحاظ نظامی نیز پادگان رینه در ضلع غربی این شهر قرار دارد که یک گردان از لشکر ۲۳ تکاور در آنجا مستقر است. مهم‌ترین محصولات کشاورزی رینه سیب، گیلاس، آلبالو، گردو، زردآلو، آلو طلایی، فندوق، گلابی و… می‌باشد.
جاذبه‌ها
مهم‌ترین جاذبه های گردشگری و دیدنی رینه و نزدیک به رینه:
آب‌گرم رینهقله دماوندآبشار سرآسیابدشت شقایقامامزاده محمد طاهر (ع)آبگرم لاریجانحمام صفویتکیه سیدالشهدا رینههتل پهلویدخمه‌های سنگی کافر کلی روستای پلمونغار کربن متعلق به خانواده دریانی روستای گرناعمارت نادری روستای گرناسفره‌خانه فانوس کوهستانمسجد امام زمان (ع)

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.