بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
تالاب ميستان بهنمیر

توضیحات

تالاب ميستان (Mistan wetland ) در فاصله ۷ کيلومتري درياي خزر و در جنوب روستاي ميستان واقع است. تالاب ميستان در ارتفاع -۱۸ متري سطح آب هاي آزاد واقع شده و از تالاب هاي بزرگ و مهم استان مازندران به شمار مي رود.تالاب میستان در موقعیت جغرافیایی N364005 E524938 در استان مازندران واقع است.روستای میستان از توابه شهرستان جویبار و در ۵ کیلومتری شرق جاده بهنمیر به لاریم واقع است.
طول این تالاب ۱.۴ کیلومتر و عرض آن ۱.۲ کیلومتر است.مهمترین گیاهان این تالاب را آلاله آبی ، علف هفت بند ، نی ، بارهنگ آبی ، گوشاب ، عدسک آبی ، آزولا ، سازیل ، شال تسبیح ، لاله مردابی ، نیلوفر آبی ، قمیش ، لویی ، اسپرغان ، علف حصیر ، هزارنی ، تیرکمان آبی ، زنبق مردابی ، علف شاخی و اویارسلام تشکیل می دهند. مهمترین جانوران نیز انواع حلزون ، سوسک آبی ، قورباغه ، مار آبی ، لاک پشت خزری و از پرندگان قو ، سرسبز ، سرحنایی ، اردک تاجدار ، خوتکا ، چنگر ، حواصیل خاکستری ، چنگر نوک سرخ ،کشیم کوچک ، حواصیل ارغوانی ، اگرت سفید کوچک ، ماهی خورک ، غاز خاکستری ، سیاه کاکل ، اردک بلوطی و گیلدر هستند .
در این منطقه شالیزارهای زیبا و سرسبز و باغ مرکبات در ورودی این منطقه یک منظره رویایی بوجود آورده.این منطقه از هیاهوی شهری دور بوده و سکوت و آرامشی رویایی در این منظقه حکم فرماست.
لاریم، شهری ساحلی از توابع بخش گیلخواران شهرستان جویبار در استان مازندران است که دارای ساحل و دشتها و باغات و اماکن دیدنی زیبا که توسط رودخانه سیاهرود به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می شود.
اگر به طبیعت بکر و دست نخورده شمال ایران علاقه مند هستید پیشنهاد میکنم از این منطقه دیدن فرمایید. هر ساله پرندگان کنار آبزی و آبزی فراوانی برای زمستان گذرانی به این تالاب مهاجرت می کنند.مسیر خودروی شخصی لاریم از طریق جاده ارتباطی بهنامیر به فرح آباد قابل دسترسی است.
منبع : بزنیم بیرون

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.