بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
آبشار آب سفید

توضیحات

#آبشار_آب_سفید یکی از طبیعی‌ترین و زیباترین آبشارهای کشور و از جلوه‌های زیبا و منحصربفرد طبیعت بکر و سرسبز #استان_لرستان می‌باشد که با ارتفاع ۴۰۲۸ متر که در بخش بشارت زلقی شهرستان #الیگودرز و در جوار #قالی_کوه ( غالیه کوه )واقع شده است.
#آبشار #آب_سفید (در گویش محلی او اسبید) با لقب عروس زیبای آبشارهای ایران، یکی از طبیعی‌ترین ، زیباترین و پر آب‌ترین آبشارهای کشور است که همه ساله بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی را به سوی خود جذب می‌نماید.
ارتفاع این آبشار69 متر و عرض تاج آن در فصول پرآب سال حدود هشت متر است، آبشار آب سفید به رود رودبار ( آب زالکی ) می‌پیوندد و سرانجام به رودخانه دز سرازیر می‌شود.
علت نام گذاری آب سفید برای این آبشار، وجود آبی است که به دلیل مخلوط شدن با هوا و برخورد با سنگها به شکل حباب سفید درمی‌آید و به همین علت به آبشار آب سفید معروف شده است. آب آن نیز یکی از بهترین و سالمترین آبهای معدنی به شمار می‌رود.
آبشار آب سفید در 90 کیلومتری شهر الیگودرز قرار دارد و تنها مسیر ارتباطی به این آبشار گذر از روستاهای کاکلستان و قلیان است که با داشتن مسیری هموار و مناسب، می‌تواند مکانی برای استراحت و لذت گردشگران از زیبایی‌های طبیعی و خدادادی این دیار باشد. مسیر الیگودرز تا آبشار اتومبیل رو می‌باشد
این آبشار در درهای تاریک که در اثر فعالیتهای زمین شناختی و فرسایش توسط آب در چند هزار سال بوجود آمده قرار دارد.
جاده آبشار آب سفید الیگودرز بسیار دیدنی است، به گونه‌ای که هر رهگذر را مسحور جلوه‌های زیبا و بی بدیل خود می‌کند. در طول راة، چندین رودخانه پر آب با کناره‌های بسیار زیبا و دیدنی و روستاهای کوچک و بزرگی به چشم می‏‌خورد که مناظر زیبا و بسیار بدیعی را به همراه چشم‏‌اندازهای طبیعی، کوهستانی و جنگلی به وجود آورده است. آبشار آب سفید در زیبایی با هیچ پدیده‌ای قابل مقایسه نیست و مشابهی ندارد.

پ ن: لطفا در حفظ طبیعت کوشا باشیم.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

سفرکجابریم
سفرکجابریم 80 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها