جستجو
داریان

توضیحات

داریان شهری است در بخش مرکزی شهرستان شیراز استان فارس در جنوب ایران. داریان با جمعیتی بالغ بر بیش از ۱۰۰۰۰ هزار نفر از شهرستان‌های بزرگ شیراز به‌شمار می‌آید.
شهر داریان در ۳۶ کیلومتری شمال غرب شهرستان شیراز قرار دارد، جمعیت این شهر ۱۸۰۰۰ هزار نفر بوده، دانشگاه آزاد داریان (داریون) در سال ۱۳۸۶ تاسیس شدو دانشجویان در مقطع کارشناسی حقوق و در مقطع کاردانی: الکترونیک، کامپیوتر، حسابداری، مکانیک و نقشه کشی مشغول به تحصیل می‌باشند. شغل اکثر مردم این شهر کشاورزی و دامپروری بوده و از شغل‌های سنتی این شهر قالی بافی را می‌توان نام برد. شهری ۴ فصل با آب و هوای متعادل.
این شهر بنا به اختیاری که از طرف هیأت وزیران به کمیسیون سیاسی-دفاعی هیأت دولت داده شده بود و با پیشنهاد وزارت کشور در اردیبهشت ۱۳۷۶ از ادغام و تجمیع روستاهای داریان و دیندارلو تشکیل شد.
داریان یا داریون مساله این است !
چرا بر روی کره زمین یک نقطه با طول جغرافیایی ۲۹٫۵۶۵۳۹۵ و عرض جغرافیایی ۵۲٫۹۲۸۲۹۵ باید دو نام داشته باشد. یکی از معتبرترین مراجع برای اسامی و مشخصات شهرهای کشور، وب‌سایت وزارت کشور است که جالب است بدانید در این وب‌سایت در بخش اطلاعات تقسیمات کشوری در بخش مرکزی شیراز شهری به نام «داریان» با کد تقسیمات کشوری ۷۰۶۸۲ ثبت شده است.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

4.5

موقعیت

ارسال شده توسط :

شهرگرد
شهرگرد 1220 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :