بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای لمير

توضیحات

لمیر واژه ای است برگرفته از زبان زرتشت در عهد باستان از نام المیرا(قوم بزرگ) که از خدایان زرتشتیان می باشد و در گذر زمان ابتدا به المیر و بعدها به لمیر تغییر یافت ، قلعه های مخروبه باستانی موجود در منطقه سلطان سفید در کوهستان لمیر حاکی از آن است که در آنجا با روشن کردن آتش آئین های دین زرتشت را برگزار می کردند.
لمیر بعلت دارا بودن منابع وسیع جنگلی ، رودهای همیشه پرآب،مناطق جلگه ای حاصلخیز و از طرفی همجواری با دریای خزر(Caspian Sea) از دیرباز مورد توجه اقوام مختلف از قبیل تالش،گیلک و بویژه آذری ها قرار گرفته بود که گویش ۷۰ درصد مردم در قرون گذشته تالشی و ۳۰ درصد هم آذری بوده است.لمیر بعلت دارا بودن منابع وسیع جنگلی ، رودهای همیشه پرآب،مناطق جلگه ای حاصلخیز و از طرفی همجواری با دریای خزر(Caspian Sea) از دیرباز مورد توجه اقوام مختلف از قبیل تالش،گیلک و بویژه آذری ها قرار گرفته بود که گویش ۷۰ درصد مردم در قرون گذشته تالشی و ۳۰ درصد هم آذری بوده است.
با آغاز جنگ جهانی دوم (۱۳۲۰ش-۱۹۴۱م) علیه روسیه(شوروی سابق) پل های رودخانه لمیر شاهد عبور سربازان آلمانی(نازی ها) و مجاری بود و ارتش سرخ روسیه بارها این پلها را با دینامیت از ریشه نابود کردند.
پس از جنگ خونین جهانی جمعی از مردم شوروی(کشور آذربایجان) برای فرار از قحطی و جنگ زدگی به این منطقه تالش نشین مهاجرت کردند. از اینرو ۸۰ درصد اهالی شیعه می باشند و به زبان آذری و اقلیتی هم وجود دارند که سنی مذهب هستند وبه زبان تالشی گویش می کنند.
حضور سرتاسری مردم این دیار در هشت سال دفاع مقدس ۶ شهید و دهها جانباز و اسیر را به ارمغان آورده است.
هر یک ازاين پديده ها به عنوان ميراث هاي ارزشمند زمين شناسي می باشند و بستر مناسبي را براي توسعه صنعت ژئوتوريسم فراهم آورده اند، ولي تاكنون به دليل عدم معرفي مناسب و كافي براي زمین شناسان، گردشگران و ورزشكاران نا آشنا می باشد.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

روستا شناسی
روستا شناسی 2461 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :