بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو

آبشار ورزان

جاذبه های طبیعی
  • بازدید - 698
آبشار ورزان

توضیحات

آب #رودخانه #ورزان یکی از شاخه‌ های اصلی رودخانه #لیسار است که از چشمه ‌های بالای ییلاق سرچشمه می ‌گیرد و هنگام ریزش از صخره ‌های عظیم ورزان، #آبشار زیبا و دیدنی بلند و مرتفعی را تشکیل می‌ دهد. این آبشار در ارتفاع ۱۹۰۰-۱۹۷۰ متری از سطح دریاهای آزاد قرار دارد. در بعضی از ماه‌ های سال دشت‌ های شقایق و آلاله‌ اطراف آبشار، این منطقه را دیدنی ‌تر می ‌کند. از آنجائیکه هوای این ناحیه به علت ارتفاع زیاد از سطح دریا، خنک تر است، گلهای شقایق ورزان دیرتر از شقایق ‌های سوباتان غنچه می ‌دهند.
در مسیر این آبشار، از مناظر کوه ‌های مرتفع، آلاله ‌های ظریف و پرچین‌ های چوبی لذت خواهید برد. فصل بهار و نیمه های پاییز مناسب ترین زمان برای دیدن این آبشار است. زیرا در این زمان، به ویژه در بهار به علت بارندگی های موسمی و آب شدن برف ها، ورزان دارای بیشترین حجم آب نسبت به فصل تابستان است. از سوی دیگر طبیعت پیرامون آبشار نیز زیبا تر از هر زمان دیگر است.
این آبشار در روستای ورزان، ضلع شمال غربی سوئه تون ( #سوباتان ) واقع شده و فاصله آن تا سوئه تون حدود ۴ کیلو متر است.آبشار ورزان در مسیر نئور تا سوباتان با فاصله ۳۶ کیلومتری شمال غرب شهر تالش و ۲۲ کیلومتری جنوب دریاچه نئور اردبیل قرار گرفته است.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

سفرکجابریم
سفرکجابریم 80 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :