بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای سوته کش

توضیحات

سوته کش یکی از روستاهای استان قزوین در ۳۶کیلومتری شمال استان است.
این روستا از نظر آب و هوایی، سرد کوهستانی می‌باشد.دارای ۵۲۰ نفر سکنه می باشد . آب آشامیدنی آن از چشمه تامین است
محصولات عمده این روستا گردو و گیلاس و آلباولو می‌باشد اما درخت‌های توت. فندق. سیب. . سیاه توت و زالزالک و… هم به مقدار زیاد در آن یافت می‌شود.
این روستا در فصل بهار آب و هوای کاملاً معتدل و بارانی دارد. موقعیت این روستا در کنار روستاهای اسبمرد و کش اباد قرار دارد و تفرج گاه مردم در فصل بهار و تابستان می‌باشد
زبان اهالی این روستا به صورت تاتی می باشد.
این روستا دارای قدمت بسیار زیادی است و جزء معدود روستاهای قزوین است که نام آن در کتب بزرگ ثبتی کشور مانند دهخدا قید شده است.
*****
روستای سوته کش دهی است جزء دهستان اقبال واقع در بخش مرکزی ٔ شهرستان قزوین می باشد و در همسایگی ا روستاهای اسبمرد و انگوزرازوج و کامان و بلکان قرار دارد و دارای ۴۱۸ تن سکنه و حدود ۶۵ خانوار است . آب آن از چشمه سار. محصول آنجا غلات و نخود بوده و در حال حاضر مکان تفریحی با طبیعت بسیار زیبا در تمامی فصول سال برای اهالی روستا و سایر دوست داران طبیعت می باشد
این رستا در ۳۶ کیلومتری شهر قزوین قرار دارد و به دلیل نزدیکی آن به شهر اکثر اهالی روستا در فصل های گرم سال در روستا سکونت دارند و در ماههای سرد سال به شهر کوچ می کنند . شغل اهالی آنجا زراعت و دامداری است این روستا از روستاهای قدیمی قزوین می باشد و نام آن در کتب ثبتی کشور مانند فرهنگ دهخدا و معین ثبت شده است.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

روستا شناسی
روستا شناسی 2461 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :