بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو

کاروانسرای سعدالسلطنه

پست ها
  • بازدید - 732
کاروانسرای سعدالسلطنه

توضیحات

از زيبايي و حال خوش کاروانسراي #سعدالسلطنه قزوين هر چي بگم کم گفتم. اين کاروانسرا در زمان #قاجاريه احداث شده و تازگيا به طرز ماهرانه و تحسين برانگيزي مرمت و احيا شده و از اماکن ديدني مهم شهر قزوين به شمار مياد که برای سفر به اين پايتخت #صفوي حتما بايد ازش بازديد کرد. اين کاروانسرا دوران #ناصرالدين_شاه در مسير کاروان هاي تجاري #ترک و #روس ساخته شده و علاوه بر محل اسکان، محل داد و ستد و تجارتم بوده.
در حال حاضر حجره هاي اين کاروانسرا رو به هنرمندان واگذار کردند که انواع #البسه_سنتي، #صنايع_دستي و #شريني_جات مخصوص قزوين رو ارائه مي کنن ک خیلی دلبره و برای #سوغاتی عالین. همچنين کافه هاي زيباي سنتي، مانند کافه انسان، کافه عينک ارثيه و کافه نگارالسلطنه یا کافه های مدر ن تر مثل دژاوو(ک خوردن کوکتل ها و اسموتی هاش برای هر احدالناسی واجبه) هم تو اين مجموعه داير شده که پاتوق هنرمندان و فرهيختگان شهر هستند. از خوبیای اين مجموعه، نور پردازي خیلی خوشگلش تو شب هست که به راحتي نميشه ازش چشم پوشي کرد و عکسایی میشه گرفت ک هربار نگاشون کنی حسشو دوباره لمس کنی و لبخند بیاره رو لبات(خووووراکه عکاس هاست). نزدیک غروب و صدای اذانی ک تویه حیاط کاروانسرا میپیچه بی شک جز یکی از بهترین حال هایه این مجموعست حداقل برا من و بوی قهوه و دارچینی ام ک وقتی از جلوی کافه ها رد میشی تو مغزت میپیچه ام ک دیگه گفتنی نیست .
بنظر من ک حتما حتما حتتتتما ارزش دیدن و وقت گذاشتن داره. ن یبار بلکه بارهاا جذابیت داره و هیچوقت تکراری نمیشه.بخصوص تعطیلات عید و #هفته_قزوین ک شهرداری حسابی هنراشو میریزه تو بناها :) کلی جشن و برنامه و موسیقی و حال خووووووب
خلاصه ک این همه حرف زدم و دهنتونو اب انداختم ک بگم بشدت پیشنهاد میشه و از دست ندین این قشنگ جانو :)))))

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

minaee
minaee 4 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :