بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
شهرها
  • بازدید - 259
شهر کمه

توضیحات

کُمه شهري است در بخش پادنا شهرستان سميرم استان اصفهان ايران.کمه جنوبي‌ترين شهر استان اصفهان است. اين شهر در کوه‌پايه‌هاي خاوري قله دنا (واقع در استان کهگيلويه و بويراحمد) قرار گرفته و منطقه‌اي سردسير است.چشمه بابازرنگ از نقاط ديدني کمه است.
کمه از لحاظ خدماتی وضعیت تقریباً مساعدی داشته و به تمام نقاط روستایی دهستان پادنای وسطی به جز خفر و خینه سرویس دهی می کند و از لحاظ ارتباط تجاری و اجتماعی با شهر سمیرم رابطه خوبی نداشته و بیشتر با شهر شهرضا در ارتباط می باشد و حتی مالکین عمده آن سرمایه گذاری های کلانی در آنجا نموده اند.آب آشامیدنی شهر از رودخانه بالادست و چشمه بازرنگ که از مناظر طبیعی و توریستی منطقه بحساب می آید وآب کشاورزی آن نیز از همین چشمه و رودخانه تنگ سحری تهیه و تأمین می گردد.علاوه بر باغداری و کاشت غلات دیم کاری نیز در سطح منطقه به طور وسیع معمول می باشد.
بر اساس تقسیمات کشوری در سال ۱۳۸۰ از روستا به شهر تبدیل گردید.
کُمه یکی از شهرهای شهرستان سمیرم است از توابع استان اصفهان ایران.فاصله این شهر از اصفهان ۲۰۰کیلومتر و از مرکز شهرستان(شهر سمیرم) ۶۳ کیلومترمی باشد .
اماکن مهم:طاقچه بت در حدود سه کیلومتری شمال شهر کمه-امامزاده بی بی گل خاتون(س)-مسجد بی بی گل خاتون- سالن ورزشی ولایت-پایگاه امداد جاده ای-بخشداری پادنا وسطی-مرکز خدمات کشاورزی-شهرداری–حسینیه شهدا-مسجد طالقانی،،مسجد حضرت ابالفضل و مسجد امام حسن(ع)-پاسگاه انتظامی-اداره منابع طبیعی-اداره گاز-اداره آب و فاضلاب
طاقچه بت کمه سمیرم
در حدود سه کیلومتری شهر کمه(شمال) در کنار جاده اصلی “سمیرم به بیده” کتیبه ای وجود دارد که به طاقچه بت معروف است این کتیبه به خط پهلوی نوشته شده و گفته می شود قدمت آن به دوران ساسانی میرسد.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

شهرگرد
شهرگرد 1220 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها