بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
ملاقوبی

توضیحات

ملاقوبی در سه کیلومتری مریوان در شمال روستای هجرت و جنوب ‌شرقی روستای برقلعه قرار گرفته و از قدیم زیارتگاه و تفریحگاه مردم منطقه بوده است. در این مکان درختان جنگلی زیادی وجود دارد و نام آن نیز برگرفته از وجود زیارتگاه شخصی به نام ملاقوبی است.
در مریوان، جدای از جاذبه‌های طبیعی، چندین مکان مذهبی نیز وجود دارد که هم به لحاظ مذهبی و معنوی از جاذبه‌های گردشگری محسوب می‌شوند و هم از این نظر که جایگاه خوبی برای دیدن مردم و آشنا شدن با فرهنگ و آداب و رسوم‌شان خواهد بود.
بعضی از اماکن مذهبی عبارت‌اند از مرقد سید محمد ظهرالدین (پیرخضرشاهو) واقع در روستای پیرخضران؛ مرقد پیر توکل در بلکر؛ مرقد شیخ محمد نژمار در روستای نژمار بین سنه و مریوان؛ مرقد ملاابوبکر مصنفی در روستای چور؛ مرقد شیخ ذکریا در روستای کاکو ذکریا؛ مرقد پیر یونس در انجیران؛ مرقد ملا قطب‌الدین در روستای جوجه‌سازی؛ مرقد پیر یوسف در روستای نشکاش و مرقد درویش واقع بین روستای کولان و مریوان.
مرقد برخی افراد مشهور نیز از نقاط دیدنی مریوان به‌شمار می‌آید. ملا محمد مشهور به «کاکه حه مه» و متخلص به ناری به سال ۱۲۹۱ قمری در قریه کیکن از روستاهای شلیر و ناوخوان متولد شد و از مدرسان طلاب بود. ناری انسانی فاضل و ادیب و شاعری توانا بوده و در سال ۱۳۶۳ قمری در روستای بیلو، درگذشت.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.