بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
تالاب استیل

توضیحات

وسعت این تالاب ۱۳۸ هکتار و ذخیره آبی آن ۱/۵ میلیون متر مکعب است که تنها منبع آب تامین کننده ۴۰۰ هکتار #شالیزار می باشد. آب #تالاب_استیل از طریق چشمه های درون تالاب، نزولات جوی و چهار نهری که از کوه های اطراف سرچشمه می گیرد تامین می گردد. عمق #تالاب از یک متر تا سه متر متغیر است.
پوشش گیاهی این منطقه عمدتاً شامل درختان توسکای قشلاقی به همراه نی و گیاهان علفی می باشد. تالاب از درختان متعدد پوشیده شده که منظره دلپذیری به آن بخشیده است. وجود درختان #توسکا در این تالاب، جلوه‌ ای دیدنی به آن بخشیده است. از ویژگی‌ های تالاب #استیل این است که درختان آن به علت ریشه داشتن در آب، همواره در پهنای تالاب جا به جا می ‌شوند و در حال حرکت هستند. به همین علت، تالاب استیل به تالاب درختان شناور نیز معروف است. در سال های اخیر رشد گیاه آزولا در سطح آب تالاب استیل افزایش یافته و این می تواند حیات آبزیان این #مرداب را به خطر بیاندازد.
این تالاب طبیعی جایگاه #پرندگان کمیاب است که برای زاد و ولد از اروپای مرکزی، ماورای خزر و مناطق قطبی به این منطقه مهاجرت می کنند که مهمترین آن چینگیر نوک سرخ است.

تالاب استیل #آستارا به عنوان یکی از پنج منطقه نمونه گردشگری استان #گیلان شناخته شده و منطقه شکار ممنوع محسوب می شود.
این منطقه بدلیل تجمع تعداد زیادی از پرندگان مهاجر بویژه پرنده حمایت شده #قو در سال ۱۳۷۲، در پی درخواستهای مکرر مردم آستارا منطقه شکار ممنوع اعلام گردید. در این سال بیش از سه هزار قو از انواع گنگ و فریاد کش، تالاب استیل و مناطق همجوار آن را بعنوان زیستگاه زمستان خود انتخاب کرده بودند.

#سفرکجابریم
#سفر #مسافر #مسافرت
#گردش #گردشگر #گردشگری
#توریسم #توریست #توریستی
#ایران #ایران_گردی #جهان_گردی
#طبیعت #طبیعتگردی #طبیعت_گردی
#بوم_گردی #همسفر #عکاسی

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

سفرکجابریم
سفرکجابریم 80 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها