بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
غار دانیال

توضیحات

۳۶˚ ۳۹′ ۶.۰۷″ : (N) عرض جغرافیایی دهانه غار
۵۱˚ ۱۰′ ۸.۴۶″ : (E) طول جغرافیایی دهانه غار
ارتفاع دهانه اصلی از سطح دریا : ۱۶۰ متر
تعداد دهانه غار : ۱ دهانهطول غار : ۲۱۵۸ متر
عمق غار : ۷۴.۲ مترجانداران داخل غار : زندگی جانوری آن محدود به پشه، خفاش و آبزیان محدودی از جمله قورباغه و خرچنگ می باشد.
توصیف سختی غار برای پیمایش : نسبتا ساده در بعضی مواقع درگیری با سنگ
تاریخ ثبت غار : ۲۴/۰۲/۱۳۹۰
توضیحات :
دومین غار بزرگ رودخانه ای ایران بعد ازغار قوری قلعه پاوه در کرمانشاه می باشد.دمای داخلی آن در طول سال تقریبا یکسان می باشد . جریان رودخانه از ابتدای ورود به غار تا بخش انتهایی وجود دارد که از بهم پیوستن چندین جوی و چشمه بوجود می آید. عمق این جریان در بخشهای مختلف غار متغیرمی باشد ولی بطور کلی از یک متر تجاوز نمی کند. البته چندین گذرگاه و بخش در این غاروجود دارد که در هنگام بارندگی عمق آنها بالا آمده و گذر از آنها تقریبا غیر ممکن آب داخل غار از چند چشمه كوچك كه از شعب مختلف آن سرچشمه مي‌گيرد تامين مي‌شود وكاملا زلال و از نظر محلولات داراي درصدپاييني بوده و آن را قابل شرب مي‌كند.دماي هواي داخل غار حدود ۲۳ درجه سانتيگراد و دماي آب چيزي در حدود ۱۷ درجه است كه اين دما در تمامي طول سال تقريباثابت است كه همين ثابت بودن اجازه مي‌دهداين غار در تمامي فصول سال حتي فصل زمستان قابل ديدار باشد اما توصيه مي‌شود براي تماشاي اين غار از فصول گرم به دليل بالابودن دما در خارج از غار و خيس بودن كل لباسها استفاده شود. زمان لازم براي پیمایش كامل غار براي يك تيم كوچك و سريع سه‌ و‌ نيم ساعت و براي يك تيم متوسط بين پنج تا هفت ساعت است .
نشانی محل غار : انتهای روستا قبل شیب جاده فرعی دست چپ را داخل شده و تا آخرین ویلا مسیر را ادامه می دهیم. از اینجا ازماشین پیاده شده و از رودخانه ای که درپایین مشاهده می گردد عبور کرده و از سمت چپ رودخانه مسیر رودخانه را تا دومین انشعاب ادامه می دهیم. پس از رسیدن به دومین انشعاب مسیر سمت چپ را به سمت بالاتا زیر دیواره ای سفید رنگ ادامه می دهیم.دهانه غار رو به شمال غربی بوده و درست درزیر این دیواره قرار دارد .
شرحی از پیمایش و ابزار مورد نیاز : کلاه ایمنی، لباس مناسب (ترجیحا یکسره)، هر نفر۲ عدد هد لامپ + باتری اضافه، چکمه یا کفش مناسب جهت حرکت در آب، دستکش کار. لباس و لباس زیر اضافی + جوراب خشک جهت تعویض بعداز برنامه. پیمایش این غار نیاز به ابزارفنی غارنوردی و حتی علایم رد زنی ندارد.جریان رودخانه بجز در چند قسمت محدودبهترین نشانه جهت پیمایش غار می باشد.
ارسال شده توسط آقای سامانمنبع : غارهای ایران

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

طبیعت ایران
طبیعت ایران 3288 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :