بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای سیاهکله

توضیحات

این روستا از نظر تقسیم بندی کشوری در استان گیلان ، شهرستان رودسر ،بخش کلاچای و دهستان بی بالان واقع شده است و در مجاورت ان ، روستاهای بزکویه (سبزکویه) ، گیل ملک ، فشکل پشته و … قرار دارند.از نظر قومی به مردم این ناحیه گالش می گویند.تولید کننده کوه نشین در شرق استان گویشی به نام گالشی را استفاده می کند.اسم قومی عموما ابعاد فرهنگی و حرفه ای را ترکیب می کند.
زبان مردم این روستا گونه گیلکی شرق گیلان یا گونه گالشی (بیه پیش) است.
اقتصاد این روستا بر پایه کشاورزی و دامداری استوار است.مهمترین محصولات کشاورزی این روستا شامل چای و مرکبات است.
سیاهکله پوشیده از جنگل و دارای اب و هوای معتدل و مرطوب است.
بر اساس امار سال ۱۳۸۵ جمعیت این روستا ۱۴۵ نفر بوده است.مردم این روستا نیاز های روز مره خود را از شهر کلاچای تهیه می کنند.کلاچای از دیر باز به عنوان بازار داد و ستد محصولات کشاورزان منطقه بوده و پنجشنبه بازار کلاچای مهمترین بازار محلی شرق گیلان است که در آن مردم از شهرها و روستاهای مجاور به عرضه و خرید و فروش محصولات خود می‌پردازند. شغل اصلی ساکنان آن کشاورزی و صیادی بوده و محصولات عمده آن برنج، چای و مرکبات و کیوی و انواع ماهی است.
از قدیمی‌ترین ورزش‌های مردم منطقه کشتی گیله مردی بوده‌است که قهرمانان زیادی از این دیار بوده‌اند و در حال حاضر نیز هر سال تابستان در مکان‌های مختلف بین پهلوان‌های گیلان و مازندران برگزار می‌شود و جوایزی به برندگان اعطا می‌شود.
اما امروزه جوانان منطقه گرایش کمی به این رشته دارند و همانند بیشتر نواحی کشور ورزش مور علاقه انان فوتبال است.تیم های محبوب مردم این روستا داماش و ملوان است.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

روستا شناسی
روستا شناسی 2461 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :