بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
مخمل کوه

توضیحات

در شمال شهر #خرم_آباد دره زیبای " #مخمل_کوه " مشهور به " #تنگه_شبیخون " که به علت پوشش و فراوانی گل و سنگ به این نام مشهور شده، قرار گرفته که گردشگاهی دلنشین است. از طریق این #تنگه ، شاهراهی دشت سرسبز و زیبای الشتر و دلفان را به مرکز استان #لرستان وصل می کند.
مخمل کوه، به ارتفاع بیش از یک هزار و نهصد متر در شمال شرق خرم آباد واقع شده که به عنوان بخشی از دره تاریخی خاید آلو، قسمتی ازشهر خرم آباد را در دامن خود جای داده است.
این کوه بلند در دو سمت به دو تنگه مهم و استراتژیک ختم می شود که در طول تاریخ شاهد رخدادهای گوناگونی بوده است. قسمت جنوبی مخمل کوه به جاده بروجرد به خرم آباد ختم می گردد. انتهای شمالی مخمل کوه نیز به جاده خرم آباد - الشتر می رسد که به تنگ شبیخون مشهور است و نام آن گویای وقایع بی شمار است.
مخمل کوه بافتی رسوبی دارد و بیشتر قسمت های آن پوشیده از #گلسنگ است. با آغاز فصل بارش گلسنگ های سیاه رنگ و آفتاب سوخته، رنگ سبز بخود می گیرند. گل سنگ ها آفتاب گریز هستند، به همین علت قسمت هایی از مخمل کوه که کمتر آفتاب گیر است سرسبز تر و دیدنی تر است. در قسمت انتهای شمالی مخمل کوه در تنگ شبیخون به همت اداره کل منابع طبیعی لرستان پارک جنگلی دایر شده است که در فصل بهار و زمستان بسیار تماشایی است.
مخمل کوه برای کوهپیمایی بسیار مناسب است.

Location: Makhmal Kūh, Khorram abad, Lorestan Province, IRAN 🇮🇷.
#سفرکجابریم
#سفر #مسافر #مسافرت
#گردش #گردشگر #گردشگری
#توریسم #توریست #توریستی
#ایران #ایران_گردی #جهان_گردی
#طبیعت #طبیعتگردی #طبیعت_گردی
#بوم_گردی #همسفر #عکاسی

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.