بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
آبشار بیشه

توضیحات

#آبشار_بیشه در منطقه ای کوهستانی و دامنه های رشته کوه #زاگرس ، در شرق آبشار تپه های کلاه کوه و در شمال، کوه ازگن واقع شده است . روستای #چشمه_پریان در شرق و در دوردست ها در ارتفاعات از کنار #آبشار دیده می شود. فاصله این آبشار تا شهر #خرم_آباد ۶۵ کیلومتر است؛ از سوی دیگر این آبشار در 30 کیلومتری جنوب شرقی دورود قرار گرفته است.
آبشار بیشه یکی از زیباترین آبشارهای کشور است که در بخش پاپی و در ایستگاه راه آهن بیشه قرار دارد. ارتفاع آبشار ۴۸ متر و در برخی گزارش ها 58 متر تا نقطه برخورد با زمین است و ۱۰متر نیز از آنجا تا وصل شدن به رودخانه #سزار بوده عرض تاج آبشار نیز ۲۰ متر است و امکان برقراری ارتباط در این مسیر فقط از طریق راه آهن میسر است و راه ارتباطی آن در حال حاضر با خرم آباد از طریق ایستگاه سپید دشت و از آنجا به این شهر امکان پذیر است.
به علت همجواری این آبشار با چندین مجموعه زیبا همچون #جنگل های پهناور بلوط، روستای زیبای بیشه و چشم انداز ایستگاه راه آهن بیشه (راه آهن تهران - خوزستان ) از این آبشار و از طرفی هوای خنک و با طراوت، سرسبزی و شادابی کوه های بلند و دلنشین بیشه را به یک منطقه دیدنی و جذاب برای گردشگران تبدیل کرده است.
اگر قصد بازدید از این آبشار را دارید می توانید مطمئن باشید که امکانات اقامتی هم برایتان فراهم است و می توانید چند روزی را در کنار این آبشار سر کنید.

پ ن: لطفا در حفظ طبیعت کوشا باشیم.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

سفرکجابریم
سفرکجابریم 80 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها