بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
آبشار شوی

توضیحات

#آبشار_شوی یا تله زنگ یکی از بزرگترین و زیباترین آبشارهای ایران در رشته کوههای #زاگرس است که در دهستانی به نام #شوی از توابع شهرستان #دزفول قرار دارد. این آبشار در نزدیکی مرز #استان_خوزستان و استان لرستان قرار دارد و هر دو آن را از جاذبه های گردشگری استان خود می دانند. گفته می شود که ارتفاع این آبشار در حدود 85 متر و عرض آن نیز 70 متر است
شوی در زبان لری بختیاری به معنای لطافت است و اغلب ساکنان اطراف این #آبشار از قوم لر و تیره بختیاری هستند. این آبشار در بهار دارای طبیعتی سرسبز و بسیار زیباست این آبشار در دره ای بین کوه چهل و یک و سالن کوه قرار دارد همچنین منطقه گرپه در آن نزدیکی است.
به دلیل اینکه شوی در حد فاصل لرستان و خوزستان قرار گرفته است دراواخر بها ر و تابستان هوای گرمی دارد ولی در ارتفاعات و در پای آبشار هوا خنک وسرد است ولی چون یک ساعتی تا رسیدن به محل آبشار پیاده روی لازم است و این مسیر در میانه روز هوای گرمی دارد بنا براین بهترین زمان برای رفتن به شوی همان ابتدای بهار و فروردین است ضمن اینکه در این موقع از سال این منطقه بسیار سرسبز و زیباست. نسیم خنکی که از سمت آبشار می وزد و اولین عکس هایی که به یادگار از این آبشار می گیرید تمامی خستگی راه را از تن شما می گیرد.

پ ن: لطفا در حفظ طبیعت کوشا باشیم.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

سفرکجابریم
سفرکجابریم 80 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :