بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
آبشار و جنگل پلنگ دره

توضیحات

#آبشار_پلنگ_دره واقع در #شیرگاه #مازندران یکی از زیباترین و جذاب ترین مسیر های طبیعت گردی #استان_مازندران است. از شهر زیبای شیرگاه و از پاسگاه نگهبانی منابع طبیعی حدود سیزده کیلومتر جاده خاکی که با ماشین حدود یک ساعتی طول می کشد را باید طی کرد تا به این مکان زیبا و بکر رسید لازم به ذکر است که #جنگل های ابتدایی مسیر بسیار زیبا و رویایی می باشند.
#آبشار پلنگ دره که در شمال شرقی شهر شیرگاه قرار دارد و یکی از زیباترین مکان های دیدنی شهر شیرگاه به حساب می آید. شاهد یک #رودخانه ای زلال و زیبا با آبشار هشت متری و ریزش آب به حوضچه سنگی خواهید بود.
#چشمه های متعدد و رودخانه ای زیبا و تمیز با عمق کم نیز یکی دیگر از زیبایی های #جنگل_پلنگ_دره جز جنگل های بکر و دست نخورده به شمار می رود. این جنگل ها جانور درنده خو و خطرناک ندارند. بنابراین می توانید مطمئن باشید خطری شما را تهدید نمی کند. در این مسیر خاکی و جنگلی حتی می توانید دوچرخه سواری کنید. زیرا مسیر جنگل #پلنگ_دره شیب تند و نفس گیر ندارد. از ابتدای جاده اصلی تا خود آبشار پلنگ دره بیش از سیزده کیلومتر راه نیست.
در هر وضعیت آب و هوایی می توان این مسیر را رفت و پیاده روی اجباری ندارد، با هر سن و سالی (خرد سال و افراد مسن) می توانید همسفر شوید. شایان ذکر است جهت رفتن به آبشار پلنگ دره و حوضچه سنگی، باید یک بار از عرض رودخانه پانزده متری به عمق نیم متری عبور کنید از این رو دمپایی و لباس مناسب به همراه داشته باشید. پیشنهاد می شود جعبه کمک های اولیه چراغ قوه و باس و کفش مناسب به همراه داشته باشید.
یکی از مسیرهای دسترسی از جاه فیروزکوه به سمت شیرگاه وسپس از انجا به سمت ابشار پلنگ دره است .طول مسیر از شیرگاه به سمت ابشار پنلگ دره بیست کیلومتر می باشد و در تمام مسیر جنگل بسیار زیبا را شاهد خواهید بود.

پ ن: لطفا در حفظ طبیعت کوشا باشیم.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

سفرکجابریم
سفرکجابریم 80 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :