بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای ملهمدره

توضیحات

“روستای ملهمدره” از روستاهای هدف گردشگری در شهرستان اسدآباد است که در دره های شمال غربی الوند و دامنه کوه المابلاغ واقع شده و فاصله آن با اسدآباد در حدود سه کیلومتر است.
این روستا دارای رودخانه ای بسیار زیبا و دیدنی است که از چهل چشمه سرچشمه می گیرد و دارای باغات میوه و تاکستان های انگور است و محصولات این روستا در سطح استان شهرت خاصی دارند.
خانه های این روستا که ییلاق های بسیار مصفایی دارد به روی هم ساخته شده, طوری که پشت بام یک خانه حیاط خانه دیگر است و این زیبایی روستا را دو چندان می کند.
کوه ها و دره ها از چهار طرف این روستا را احاطه کرده اند, این روستا در هر فصل زیبایی خاص خودش را دارد و می توان آن را ماسوله ای در غرب کشور نامید.
از جاذبه های دیگر این روستا علاوه بر جاذبه های طبیعی اش وجود معادن و سنگ های متنوع ساختمانی است, سنگ های زینتی و مرمر دره های این روستا در نماسازی ساختمان کاربرد زیادی دارد.
بافت تاریخی روستا، دره های سرسبز و کم نظیر و رویش گیاهان دارویی از ویژگی های دیگر این روستاست.
به گفته بزرگان و ریش سفیدان به این روستا نیز به همین دلیل مرهمدره گفته می شد و در گذشت زمان به ملهمدره تغییر یافته است .
رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری اسداباد در این خصوص گفت: طرح مطالعاتی روستای ملهمدره ، روستای حبشی، گردنه و تالاب پیرسلمان با اعتباری معادل ۱۵۰ میلیون ریال انجام شده است.
“کامران شایگان” افزود: زیرساخت های جذب گردشگر و نقاط ضعف و قوت مناطق در این طرح مطالعاتی دیده شده است.
تاکنون مجتمع تفریحی و توریستی در داخل یکی از باغ های زیبای روستا توسط بخش خصوصی و با حمایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری احداث شده و در فصول مختلف سال پذیرای مسافران و گردشگران علاقمند است.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.