بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
شهرها
  • بازدید - 332
صباشهر

توضیحات

صباشهر واقع در جنوب شهرستان شهريار و در جنوب غربي استان تهران قرار گرفته است . ارتفاع آن از سطح دريا حدود ۱۱۰۰ متر و فاصله آن تا تهران از طريق جاده تهران-ساوه حدود ۲۰ كيلومتر مي باشد و همچنين در فاصله ۱۲ كيلومتري جنوب شهريار و در غرب جاده اصلي شهريار-رباط كريم قراردارد .
صباشهر يكي از ۷ شهر شهرستان شهريار است كه در بهمن ماه سال ۱۳۷۶ از پيوستن پنج آبادي قاسم آباد ، قنديشاد، صحرا خرك ، كبودين و حسن آباد با تصويب هيئت وزيران به عنوان شهر معرفي و داراي شهرداري شده و بر اساس طرح هادي مصوب شهر در سال ۱۳۸۵ سكونتگاههاي ويره و محمدآباد و شهرك مصطفي خميني واقع در شمال شهر به محدوده اين شهر اضافه شدند.
تاريخ و فرهنگ شهر:
صباشهر منور است به وجود بارگاه حضرت امامزاده عبداله (ع) در محله قاسم آباد و امازاده بي بي فرخنده خاتون (س) در محله ويره و با توجه به سكونت مردمي متدين انقلابي با اهدا بيش از ۶۰ شهيد و با درخواست مردمي صباشهر به نام شهر سردار شهيد محمدمهدي تاجيك نامكذاري گرديده است. و با پيگيري و تلاش مجدانه شهروندان و اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر بحمداله از سال ۱۳۸۷ همزمان با سالروز ميلاد كريمه اهل بيت حضرت فاطمه معصومه عليهماالسلام ستاد برگزاري اقامه نماز جمعه تشكيل و همه هفته با حضور امت خداجو و مسئولين محترم اين فريضه عبادي سياسي برگزار ميگردد كه نشان از بلوغ سياسي شهر مي باشد.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

شهرگرد
شهرگرد 1220 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :