بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای ترپو

توضیحات

روستای ترپو درقسمت شرقی استان گیلان واقع در اشکورات و در ارتفاع ۲۰۰۵ متری از سطح آبهای آزاد جهان قرار دارد. این روستا با تعداد خانوار(۱۲) – وافراد مقیم۳۰ نفر و غیر مقیم ۷۵ نفر نسبت به روستاهای لیما- لیماگوابر- لیماچال- سنگ بنک- آسیابدره- نرکی- رودبارک در مرکزیت قرار دارد.
در گذشته مردم روستا به دامپروری و کار کشاورزی که شامل کاشت گندم – جو- عدس وفندق – گردو- گل گاوزبان مشغول بودند که با مهاجرت جوانان به شهر(بدلیل نبودن بستر مناسب)اکنون مردم روستا به بهره برداری از فندق- گردو و گل گاوزبان بسنده کرده اند.
با اینکه جاده اصلی رودسر به قزوین از این روستا می گذرد اما سالهاست که فاقد جاده فرعی بوده. در طی دو سال گذشته آقای غلام زاده رستم زحمات زیادی را برای بهرمندشدن مردم روستا از جاده فرعی متقبل شدند.که ثمره آن اجرای بیش از ۷۰% جاده می باشد.همچنین این روستا در سال ۱۳۶۱ با کمک اهالی محل مسجدی را بانام مسجد امام رضا (ع) احداث نمودند که تا اکنون کار تعمیرات جزئی مسجد به اتمام نرسیده. اکنون با پیگیری های متوالی آقای حسین نعمت پور- کار به اتمام رسیدن جاده و تعمییر مسجد ادامه پیدا کرده و با امید به خداوند وکمک مسئولین این دو پروژه ناتمام به اتمام خواهد رسید.
در دهه اول محرم سال ۹۲ و پس از جلسات متعدد هیئت امناً مسجددر جهت پیشرفت روستا تعیین شد که در پی آن آقایان: حسین نعمت پور- انوش نعمت پور- غلام زاده رستم- حسنعلی علیپور-علی علیزاده به مدت دو سال انتخاب شدند.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

روستا شناسی
روستا شناسی 2461 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها