بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای پلام

توضیحات

در ۲۲ کیلومتری شهر رحیم آباد و در ساحل غربی رودخانه پلورود و یک کیلومتری جاده رحیم آباد به اشکور و در ارتفاع ۷۵۰ متری در میان جنگل انبوه قراردارد.
این روستا دارای ۶ محله به نام های:
۱. جیرپلام Jir-Poulam
۲. کاروانسراسره Karvansar-Sasr
۳. کندسرمحله Kandasar-Mahalle
۴. چکر کینه Chakar-Kine
۵. میان محله Miyan-Mahalle
۶. سره محله Sara-Mahalle
می باشد. این روستا از بافت قدیم وجدید برخوردار است و خانه ها عموما دوطبقه اند.روستا کاملا در پا ی کوه و شیب آن به طرف رودخانه می باشد . درختان گردوی کهن سالی در این روستا وجود دارد…از یکسو به رودخانه از سویی به کوه عظیم صخره ای وایگان تله و از سویی دیگر به جنگل متصل است از مناطق حفاظت شده پرنده زیبا و بومی قرقاول می باشد که در این روستا وجود داردسفیدآب در شرق روستا قراردارد، منطقه تفریحی و مسطح پلام دره در کنار روستا و در ضلع شرقی پلورود قراردارد.
روستا دارای چشمه های بسیاری است که چشمه پلامدره از معروف ترین آنها می باشد.این روستا در مسیر راه مالرو ی قدیم قرار داشت معروف ترین چشم انداز پلام مزارع برنج پلکانی آن می باشد که تقریبا در گیلان و در این ارتفاع منحصر بفرد است مرزهای پلکانی قطعه زمین های زراعتی مساحتی حدود ۴ هزار مترمربع را شامل شده است و نزدیک به ۱۵۰ بیجار پله (مرز) را شامل می شود و طول و عرض آنها از ۳ متر به ۳۰۰متر می رسد. این مزارع در فصل برداشت بسیار زیبا به نظر می رسند چون محیط اطراف آن سبز ولی مزارع برنج به رنگ زرد می باشد. قدمت این مزارع به صد سال می رسد و در مواقع کشت و رسیدن محصول گویی کوه را طبقه بندی کرده و پله زده تا راه به سوی قله باز کنند.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.