بومیسم
جستجو
غار اسحاق تهران

توضیحات

غار اسحاق از جمله غارهاي متعدد در منطقه هملون و در نزديکي غار تاريخي کيقباد قرار دارد که از ويژگي هاي منحصر به فرد و فضاي زيبايي برخوردار است.برای رسيدن به دهانه اين غارها بايد از سينه كش سمت چپ دره هملون و در شيبی تند صعود نماييم. زمانی حدود نيم ساعت براي دستيابی به دهانه غار اسحاق صرف می شود. دهانه اين غار در شيبی تند و مشرف به جاده ميگون – شمشك قرار دارد. قطر دهانه كمتر از يك متر مربع بوده و دهليزی تنگ ما را به درون اين غار راهنمايی می‌كند.
ادامه مسير داخل غار به صورت دهليزی به ارتفاع ۷۰ سانتی متر بوده و بعد از چند متر اول به سمت چپ منحرف می شود. از اين قسمت مسير دارای شيبی تند به سمت پايين بوده و پس از حدود ۱۰ متر به تالاری بسيار بزرگ و مرتفع وارد می شويم.در اين تالار سه راه مختلف جلب نظر می كند. مسيری در سمت چپ، مسير مستقيم و مسيری كه مابین این دو مسیر قرار گرفته است. مسیر سمت چپ بعد از ورود به دهلیزی به طول تقریبی ۱۰ متر مسدود میگردد. در ابتدای این راه یک حلقه چاه وجود دارد. با استفاده از یک کارگاه طبیعی فرود میرویم و پس از حدود ۶ متر به کف چاه رسیده که ادامه راه نیز مسدود می باشد. مسیر مستقیم به پرتگاهی ختم می شود و برای فرود نیاز به کارگاه داریم. با نصب کارگاهی طبیعی فرود رفته و در ادامه باید صعودی کوتاه داشته باشیم. حفره ای تنگ مقابل ماست و برای عبور از آن تلاش زیادی نیاز است. بعد از عبور از این دهلیز تنگ وارد تالاری شده و پس از طی حدود ۲۰ متر، مسیر بسته شده و امکان ادامه راه وجود ندارد.
مهم ترین راه دراین غار راه سوم و میانی است. برای وارد شدن در این مسیر باید از سنگهای ابتدای مسیر به ارتفاع حدود ۱۰ متر صعود کرد. ادامه این راه به طول تقریبی ۱۵۰ متر ما را به طبقه فوقانی این غار می رساند. چندین دهلیز و دالان در برابر ماست که از آنها عبور می کنیم. با توجه به ساختار این غار و قرار گرفتن آن در شیب تند کوهستان، به نظر می‌رسد که این بخش از غار در نزدیکی سطح زمین باشد ولی هنوز راهی به خارج باز نشده است.مسیر خودروی شخصی از طریق بزرگراه شهید بابایی و جاده لشکرک به دوراهی لواسان – فشم ( میدان قائم ) بروید و از آنجا وارد جاده فشم شوید. پس از ۱۶ کیلومتر رانندگی به میدان فشم می رسید. از فشم تا میگون ۵ کیلومتر و از میگون تا هملون ۵ کیلومتر دیگر را پیش رو دارد.
آدرس : ۳۵ کیلومتری شمال شرق تهران، جاده شمشک – میگون
منبع : بزنیم بیرون

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

موقعیت

ارسال شده توسط :

طبیعت ایران
طبیعت ایران 2469 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :