بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
شهرها
  • بازدید - 448
شهر ماژین

توضیحات

شهر ماژین شهری کوچک از توابع شهرستان دره شهر استان ایلام است. آب و هوای نسبتا گرم اما دلپذیری دارد. طبیعت زیبای کوهستان ها و پدیده های طبیعی آن هر تازه واردی را متحیر میکند.این شهر کوچک از محروم ترین نقاط کشور است و در جنوب شرقی استان ایلام، ۳۰ کیلومتری جاده پلدختر-اندیمشک واقع شده است. در این شهر حتی راه و جاده دسترسی به مرکز استان نیز وجود ندارد و تمام عبور و مرور از مسیر های ارتباطی شهر پلدختر لرستان انجام میشود.
مردم این ناحیه همگی به زبان لری بالاگریوه یکی از اصیل ترین گویش های لری صحبت میکنند. (البته در برخی روستاها نیز گویش دیگری به کار میرود که به گویش های فارسی شده ی خرم آبادی شبیه است و به اشتباه گویش بیرانوندی نامیده می شود حال آنکه همگان می دانند که ایل بزرگ بیرانوند در تمام لرستان به زبان لکی تکلم می کنند) مردمان این شهر همواره از سوی مسئولین مورد بی مهری قرار گرفته اند و وضع فجیع اشتغال در این شهر، گواه این مدعی است.
سادگی ، قناعت ، صبر ، شجاعت و صمیمیت مردم ساکن در شهر ماژین و روستاهای اطراف آن مثال زدنی است. مردم ماژین هیچگاه صحنه را ترک نکرده و همیشه پایبند به ارزش های والای نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و هستند این را با گریزی کوتاه به تعداد شهیدان و رزمندگان این دیار می توان فهمید.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

شهرگرد
شهرگرد 1220 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها