بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو

پارک جنگلی کردکوی

جاذبه های طبیعی
  • بازدید - 151
پارک جنگلی کردکوی

توضیحات

پارک جنگلی کردکوی در ۴ کیلومتری جنوب کردکوی و در مسیر جاده کردکوی به درازنو واقع شده است . مساحت این پارک حدود ۷۲ هکتار است. حداقل ارتفاع از سطح دریا ۱۴۵ متر و حداکثر ۳۶۰ متر است. از ویژگی‌های این پارک، وجود رودخانه دائمی به نام «پلنگ پا» است که از کنار آن می‌گذرد. از ویژگی‌های دیگر آن نزدیک بودن به جاده تهران- مشهد است که مسافران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند. این پارک به نام پارک جنگلی امام رضا هم معروف است . هوای بسیار معتدل و خنک، درختان سر به فلک کشیده این پارک را به یکی از زیباترین پارک‌های طبیعی کرده است.
دبی این رودخانه ۱۰۰ لیتر در ثانیه اندازه گیری شده است. منابع تأمین آب پارک از رودخانه پلنگ پا است که وارد مخزن آب و از آنجا به شبکه آب رسانی می شود.
در این پارک امکانات رفاهی نظیر جاده آسفالته، آب لوله کشی، برق، محل نصب چادر، سرویس بهداشتی و وسایل بازی کودکان، سویئت ، آلاچیق و مهمانسرای اقامتی ــ پذیرایی جهان نما موجود می باشد. این پارک جنگلی در جنوب شهر کردکوی این روزها استقبال ‌کننده ازگردشگران بسیاری است که برای یافتن لحظاتی همراه باآرامش و استفاده از آب و هوای مطلوب گلستان به این استان سفر میکنند.
داخل پارک جنگلی کردکوی یک آبشار خزه ای وجود دارد. درون این پارک درختانی با قدمت چندین ساله وجود دارند. درختانی چون: بلوط، افرا، توسکا. در نزدیکی پارک جاذبه های گردشگری دیگری هم وجود دارد. همچون جنگل علی آباد کتول، جنگل شصت کلا و پارک جنگلی جلین. مسیر راه پارک جنگلی کردکوی کاملاً آسفالت است.
شهرستان کردکوی با حدود ۸۰هزار نفر جمعیت در حاشیه جاده تهران – گرگان – مشهد و در ۲۷کیلومتری غرب گرگان واقع است. هوای بسیار معتدل و خنک، درختان سر به فلک کشیده، فراز و نشیب‌های طبیعی جنگل و عبور رودخانه و سد بنه شله منظره زیبایی به این پارک بخشیده است.
ناحیه زیبای پارک جنگلی کردکوی از عناصر گیاهی متنوعی برخوردار است. درختان آن از نوع پهن برگ عمدتا گونه‌های ممرز و انجیلی همراه با گونه‌های راش، بلوط، افرا، توسکا و لرگ تشکیل شده است. درختان ممرز گونه غالب این منطقه از منتهی الیه جنوبی پارک شروع و تا قسمتهای میانی به طرف شمال پارک ادامه داشته و بیش از نیمی از مساحت پارک را می‌پوشاند.
بهترین فصل بازدید از این مکان بهار وتابستان است.
استان گلستان، ۴ کیلومتری جنوب شهرستان کردکوی. شهر کردکوی در غرب استان گلستان و در فاصله ۲۹ کیلومتری گرگان واقع شده است

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

طبیعت ایران
طبیعت ایران 3288 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها