جستجو
شهرها
  • بازدید - 215
  • لایک - 0
استان هرمزگان

توضیحات

استان هرمزگان یکی از استان‌های جنوبی کشور و در حاشیه‌ی #خلیج_فارس و #دریای_عمان است. سواحل تماشایی، آثار طبیعی و تاریخی و مراکزخرید پررونق #هرمزگان، همواره مورد توجه گردشگران بوده است.
تاریخچه
اسناد تاریخی نشان می‌دهد آبادانی این منطقه به دوران هخامنشیان می‌رسد. این استان به‌دلیل دسترسی به خلیج‌فارس همواره اهمیت زیادی داشته است. نام هرمزگان از #تنگه‌ی_هرمز می‌آید. از سال ۱۳۵۵ به‌دلیل اهمیتی که این #تنگه برای کشور داشت، استان ساحلی، بنادر، جزایر خلیج‌فارس و دریای عمان، به هرمزگان تغییر نام داد.
جغرافیا
هرمزگان از شمال و شمال شرق به کرمان می‌رسد، از غرب و شمال غرب با فارس و بوشهر همسایه است و از شرق در مجاورت سیستان و بلوچستان قرار گرفته است. در امتداد جنوب آن، خلیج‌فارس و دریای عمان واقع‌ شده‌اند.
کوه‌های هرمزگان ادامه‌ی رشته‌ کوه‌های #زاگرس هستند که بخش‌های زیادی از استان را پوشانده‌اند. کوه‌ها به تپه و سپس به زمین‌های پست ساحلی می‌رسند.
این استان به تعدادی شهر و جزیره تقسیم شده است. شهرهای آن #بندرعباس، #بندرلنگه، #میناب، #جاسک، #بَستَک، #حاجی_آباد، #رودان، #پارسیان، #خَمیر، #بَشاگرد و #سیریک هستند.
#قشم، #کیش، #هرمز، #هنگام، #ابوموسی، #لاوان، #هِندورابی، #شیدوَر یا #شیتور،‌ #لارک، #تُنب_کوچک، #تُنب_بزرگ، #سیری، #فارو_کوچک و #فراوربزرگ جزو جزیره‌های هرمزگان به‌شمار می‌روند.
آب‌وهوا
هرمزگان در منطقه‌ی گرم‌وخشک قرار گرفته و اقلیم آن نیمه‌بیابانی و بیابانی است. تابستان‌های گرم و مرطوبی دارد و زمستان‌های آن از ۱۰ درجه سانتی‌گراد سردتر نمی‌شود. رطوبت در بیشتر روزها بالاست و ممکن است به ۱۰۰ درصد برسد.
بهترین زمان سفر به این استان زمستان و تعطیلات نوروز است. اگرچه به‌دلیل ارزانی هتل‌ها در تابستان، گردشگران در فصل گرما هم به هرمزگان سفر می‌کنند.
غذاهای محلی
در شهرهای ساحلی هیچ ‌چیز به‌اندازه‌ی #غذای_دریایی پرطرفدار و مرغوب نیست. #ماهی و #میگو ی تازه و البته فلفل و ادویه‌های خوش‌عطر، عضو ثابت آشپزخانه‌های هرمزگان است. ماهی برشته، ماهی مرکب، کوسه خشک، پودینی کوسه، خوراک ملوک یا صدف دراز، خوراک ماهی مَتوتا یا حَشینه،‌ کاتوغ و پلو بچه میگو ازجمله غذاهای دریایی هستند که مردم این منطقه می‌پزند.
همچنین مُتَبَک پلو، موفلک، زیبون، خورش سوراغ، بلالیت، هورای،‌ سینگو با خرچنگ و برنج دیشو از غذاهای محلی هرمزگان به‌شمار می‌روند. پخت نان توموشی، نان چم چمو، شیرینی مالوکی، رنگینک و درست کردن ترشی انبه هم متداول است.
صنایع دستی
محصولات دریایی که با صدف و حلزون ساخته می‌‌شود، همچنین محصولات حصیری، سفالی،‌ چنته‌بافی، گلابتون‌دوزی، بادله‌دوزی، گرگورسازی، سوزن‌دوزی، لباس محلی کندوره، چادر شب بافی، و کم‌دوزی ازجمله صنایع دستی هستند که محلی‌ها می‌بافند و می‌سازند.
عودسازی، قالی، قالیچه، رویه‌ی پشتی به‌ویژه خرسک‌بافی نیز در این استان متداول است.
سوغات
خرمای هرمزگان -به‌ویژه خرمای معروف به شکلاتی- یکی از مرغوب‌ترین انواع خرمای دنیاست. انواع ماهی و میگوی تازه‌، میوه‌ی گواوا و انواع مرکبات از سوغات خوراکی این استان هستند.
تابلو، زیورآلات و مجسمه‌هایی که محلی‌ها از صدف و حلزون می‌سازند،‌ زبانزد هستند. لباس‌های محلی و پارچه‌هایی که با دوخت‌های مختلف سنتی تزیین شده‌‌اند، محصولات حصیری و قالی و قالیچه هم از سوغات هرمزگان به‌شمار می‌روند.
آداب و رسوم
مردم هر منطقه‌ای آداب و رسم‌هایی دارند که با فرهنگ آنها گره خورده است. مردم استان هرمزگان هم برای ازدواج، جشن‌ها‌ و عزاداری رسوم خود را تا حدی حفظ کرده‌اند. جشن نوروز با خانه‌تکانی، خرید لباس نو و چیدن هفت‌سین شروع می‌شود. عیدی گرفتن و دیدوبازدید هم بخشی از آن است. حنا بستن در این منطقه مرسوم بوده و هنوز در روستاها برای نوروز دست و پا را حنا می‌بندند و طرح می‌زنند.
نوروزخوانی، سیزده به‌در، روز سفره‌ی اموات و سر زدن به گورستان نیز متداول است. در روستاها روز پیش از تحویل سال پشم حیوانات را می‌‌زنند.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

4.5

موقعیت

ارسال شده توسط :

شهرگرد
شهرگرد 1220 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :