بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
باغچه خلیل

توضیحات

باغچه خلیل یکی از مناطق زیبا و دیدنی در شمال مسیر کوهنوردی دارآباد است که در روزهای آخر هفته میزبان کوهنوردان و علاقه مدان به طبیعت است.باغچه خلیل در مسیر کوهنوردی دارآباد قرار دارد و مسیر رسیدن به آن از چشمه و رودخانه درازلش بسیار زیبا و دیدنی است.
باغچه خلیل در واقع باغچه ای است که در شمالی ترین منطقه دره دارآباد واقع است و حاصل عمر انسان شریفی بنام مرحوم حاج خلیل است. حاج خلیل در زمان حیاتش باغی سرزنده ،پر بار و با صفا در دل این منطقه کوهستانی ایجاد کرده بود اما صد افسوس که اکنون با خشک شدن درختان، تخریب حصار و سنگ چین های داخلی و البته با قطع کردن شاخه ها زو سوی برخی افراد، بسیاری از دختران این باغچه نابود شده است.
ویژگی ها
در کنار باغچه خلیل دو آبشار وجود دارد که یکی از آن ها به آبشار علمدار معروف است. همچنین روخانه ای در نزدیکی این مسیر جاری است که زیبایی این محیط را دو چندان کرده است.
سیمای عمومی
یک آبشار در سمت راست رودخانه و یه آبشار قوی تر در سمت چپ رودخانه در نزدیکی باغچه خلیل قرار دارد. این آبشارها دارای معبر خصوصی هستند و صخره های بزرگی پشت آب جاری شده از این آبشار، زیبایی خاصی به آن بخشیده است.
با طی مسیر ۶۸۶۰ متری می توانید به باغچه خلیل برسید. این باغچه در ارتفاع ۲۳۹۴ متری از سطح دریا قرار دارد.
دارآباد دو رودخانه دارد به نام‌های «دارآباد» و «کهنه دارآباد» که در جایی به نام «سیر دورود پایین» به هم می‌پیوندند و رودخانه دارآباد را تشکیل می‌دهند


منبع:
bezanimbiroon.ir

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

طبیعت ایران
طبیعت ایران 3288 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :