بومیسم
جستجو
باغ خسرو شاهی تهران

توضیحات

باغ خسرو شاهی يکي از باغ هاي قديمي در مجاورت بيت امام (ره) که به صورت بسيار زيبا بازسازي شده و در اختيار شهروندان تهران قرار گرفته است.در شمالی ترین محله نقطه کلان شهر تهران در پای کوههای سر به فلک کشیده این فلات عظیم باغی زیبا و مصفا در دل کوچه پس کوچه های این شهر نهفته است. با قدمتی دراز و قدیمی، گرد و غبار سالهای طولانی بر کالبد این عمارت زیبا و باغ پیرامونش نشسته بود اما هم اکنون این عرصه زیبای شهری جلوه گری جدیدی را آغاز کرده است.
این باغ در زمینی به مساحت ۱۲ هزار و ۳۹۶ مترمربع با زیربنای سه هزار و ۵۵۲ متر مربع ساخته شده است که با انجام عملیات مرمت ضمن بخشیدن کاربری های خدماتی، فرهنگی و اجتماعی و احیا هویت محله نیازهای گردشگران را فراهم خواهد کرد. طراحی و مرمت یک کوشک اصلی به مساحت ۶۰۰ متر مربع در دو طبقه از دیگر ویژگی های این باغ به شمار می رود.
محوطه سازی کل فضا و احیای فضاهای سبز پیرامونی عمارت به سبک باغ های ایرانی جلوه خاص به این مکان بخشیده کهاز درختان و گلهای ایرانی آکنده شده است.باغ خسرو شاهی دارای آمفی تئاتر با ظرفیت ۴۰۰ نفرمی باشد .متراز کل باغ ۱۲۳۰۰ متر مربع می باشد که با نوع فضای موجود و امکان بالقوه آن یک سرای محله با شکوه در ۸۲۰۰ مترمربع در ان طراحی و کار گردید که فضایی باشد در راستای اهداف فرهنگی و هنری شهروندان تهرانی.
آدرس : خیابان نیاوران، محله جماران، جنب بیت امام خمینی (ره)
منبع : بزنیم بیرون

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

موقعیت

ارسال شده توسط :

طبیعت ایران
طبیعت ایران 2469 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها