بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو

دهکده ییلاقی آغوزحال

جاذبه های طبیعی
  • بازدید - 148
دهکده ییلاقی آغوزحال

توضیحات

از جاهای دیدنی بکر و کمتر شناخته شده شمال ایران می توان به دهکده ییلاقی آغوزحال اشاره کرد. در فصلهای بهار و تابستان که سیل مسافران عازم شمال کشور هستند و بسیاری از شهرهای شمال ایران شلوغ و پراز ازدحام است روستاها و ییلاقات شمال مکانی دنج و آرامش بخش برای شما می باشد چرا که طبیعتی بکر و دست نخورده و مردمی مهمان نواز دارد .برای رفتن به ییلاق آغوز حال که در غرب مازندران است ابتدا باید راهی تنکابن شوید و از جنگل های دو هزار و سه هزار عبور کنید تا به یک دهستان برسید و در یک جاده خاکی که به سمت کوهستان منتهی می شود دست یابید تا به ییلاق آغوزحال برسید. اگر به دنبال ماجراجویی و تجربه هیجانات خاص هستید ییلاق آغوزحال می تواند بهترین گزینه برای یک تجربه ناب و منحصر به فرد باشد. اکثر مناطق و اراضی این ناحیه تحت حفاظت سازمان حفاظت از جنگل ها و مراتع قرار دارد.
دهکده ییلاقی آغوز حال مکانی مناسب برای علاقمندان به کوهنوردی است و کسانی که در کوهنوردی مهارت بالایی دارند می توانند در کوههای آغوزحال را تجربه کنند .طبیعت آغوز حال و جنگل های آن آنقدر بکر و دست نخورده است که در برخی از قسمت هایش هیچ راهی برای گذر با ماشین وجود ندارد! به طوریکه گردشگران مجبور می شوند باقی راه را پیاده بروند که البته این پیاده روی اصلا هم سخت نیست و شاید تبدیل به یکی از رویایی ترین پیاده روی های عمرشان شود.
اما همانطور که گفتیم در سفر به ییلاق آغوزحال تا دلتان بخواهد جاذبه های زیبا و فعالیت های هیجان انگیز وجود دارد که شما می توانید از تجربه آن ها بی نصیب نمانید! مانند گشت و گذار در جنگل های انبوه و سرسبز منطقه دو هزار که پوشیده از درختانی همچون چنار، هیرکانی، راش و ون است که در فصل هایی از سال بسیار زیباتر از همیشه می شوند. یک دره سرسبز در جنگل دو هزار وجود دارد که در ارتفاعات البرز قرار گرفته به همین دلیل دارای پوشش گیاهی بسیار متنوعی می باشد.
برای دسترسی به جنگل های دو هزار از هر مسیری می توانید عبور کنید و یکی از این مسیرها که در واقع سر راست تر است، در بخش خرم آباد و در ۵ کیلومتری تنکابن قرار دارد. به طور کلی اگر قصد دارید تا از خرم آباد وارد جنگل های دو هزار شوید، هر سمتی را که انتخاب کنید باید ۲۰ الی ۳۰ کیلومتر با ماشین رانندگی کنید تا به جنگل برسید.
سفر به ییلاق آغوزحال سفر به یک منطقه سرسبز و دنج جنگلی است. پس طبیعتا یکی از لذت بخش ترین فعالیت ها در چنین سفرهایی آن هم به چنین مناطقی تماشای مناظر طبیعی است. ییلاق آغوزحال و جنگل های اطرافش پوشیده از درختان راش و چنار و هیرکانی هستند و قطعا تماشای آن ها بسیار لذت بخش است. آب و هوای این منطقه رطوبت خاصی دارد و دارای ارتفاعات بی شماری هم می باشد به همین دلیل گیاهان عجیب و غریب بسیاری که نمونه های آن ها را تنها می توان در موزه های تاریخی پیدا کرد، وجود دارد. ییلاق آغوزحال یکی از بکر ترین ییلاق هایی است که می توانید تعطیلات خود را در آن بگذرانید و برای اقامت هم می توانید یکی از کلبه های زیبایی که از چوب راش ساخته شده اند و در دل جنگل و روستا قرار دارد را برای چند روزی اجاره کنید.
آدرس: مازندران، تنکابن به شیرود، خیابان شیرودی، سه راهی سلیمان آباد، ییلاق آغوزحال

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

طبیعت ایران
طبیعت ایران 3288 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها