بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
آبشار دارنو

توضیحات

آبشار دارنو در استان #مازندران، #نوشهر و در نزدیکی #دریاچه #فراخین قرار دارد. برای رسیدن به این #آبشار باید از سمت چالوس وارد کمربندی نوشهر بشوید و مسیرتان را تا جاده معدن سنگ نوشهر ادامه بدهید. وسایل نقلیه #توریستی به راحتی مسیر را تا این نقطه طی می‌کنند. از این منطقه باید راه دریاچه فراخین را در پیش بگیرید. بعد از رسیدن به دو راهی، وارد مسیر سمت راست بشوید. ادامه راه از اینجا تا ورودی آبشار مسیر پیاده‌روی است. این مسیر از کنار #رودخانه می‌گذرد. در راه‌تان به سمت آبشار دارنو، ابتدا به یک آبشار کوچک‌تر می‌رسید. از این آبشار کوچک تا آبشار اصلی دارنو حدود نیم ساعت #پیاده‌روی دارید. در کنار آبشار اول راهی وجود دارد که بهتر است از آن برای رسیدن به آبشار بالایی استفاده نکنید. یادتان باشد برای رفتن به آبشار دارنو باید حتما از راهنمایان محلی کمک بگیرید تا بتوانید مسیر را به درستی پیدا کنید.

آبشار دارنو در واقع مجموعه‌ای از هفت آبشار مختلف است. آبشار دوم، آبشار اصلی، بلندترین آبشار است و حدود بیست وپنج متر ارتفاع دارد. آبشارهای دیگر در بالادست همین آبشار بلند قرار گرفته‌اند. همان‌طور که گفتیم برای رسیدن به آبشار باید پیاده‌روی کنید و همین موضوع مسیر را برای‌تان دلچسب‌تر می‌کند. عبور از کنار رودخانه و از میان #جنگل تجربه‌ای لذت‌بخش خواهد بود. پوشش گیاهی این منطقه هم آشنا و به طور کلی شبیه بیشتر مناطق شمالی ایران است. وقتی از میان درختان بلند #توسکا بگذرید و پس از پیاده‌روی این آبشارهای زیبا را جلوی چشم‌تان ببینید خستگی راه از تن‌تان بیرون می‌رود.
آبشار دارنو در تمام طول سال زیباست. در #بهار و مخصوصا #تابستان به خاطر گرم‌تر بودن هوا و خنکی آب دیدن آبشار بسیار لذت‌بخش است. به جز بهار یا تابستان در #پاییز هم می‌توانید سفری بی‌نظیر به این منطقه داشته باشید. برگ‌های #رنگارنگ درختان منطقه در این فصل تصویر بی‌نظیری از #طبیعت برای‌تان می‌سازد و در کنار صدای آبشار و حال و هوای پاییزی تجربه سفرتان را به یادماندنی‌تر می‌کند. منطقه آبشار دارنو در #زمستان هم زیبایی خاص خود را دارد. از آنجایی که مسیر رسیدن به آن چندان دشوار نیست، اگر اهل #سفر در زمستان باشید، می‌توانید در این فصل هم به دیدن آبشار بروید.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

سفرکجابریم
سفرکجابریم 80 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :