بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستاي فراشاه (کوه عقاب)

توضیحات

این روستا در ۸کیلومتری تفت و کنار راه تفت- دهشیر قرار دارد . از آثار تاریخی این آبادی غاری در دامنه کوه و یک چنار کهنسال است که حکایت از قدمت منطقه دارد. مهمترین مراکز مذهبی روستا نیز شامل ۴ مسجد و دو حسینیه است که در این بین زیارتگاه قدمگاه از اهمیت ویژه ای وبرخوردار است. سنگ خوش نقشی در محراب زیارتگاه وجود دارد که که تاریخ ۵۱۲ ه.ق را نشان می دهد. این بنا به امر «گرشاسب بن علی » از امرای دیلمی در همین تاریخ ساخته شده و در آن تاریخ به نام مسجد مشهد علی این موسی الرضا شهرت داشته است. افزون بر این کتیبه ، یادگارهایی با مرکب سیاه بر دیوارهای این بنا نوشته شده که تاریخ آنها مربوط به سده های ۶و۷ هجری قمری است. روستای فراشاه در یک ناحیه دره ای قرار گرفته است. کوه انجیرایی در شمال و شیرکوه در جنوب آن قرار دارد و آب و هوای معتدل خشک دارد.
روستای فراشاه از سطح دریا ۱۷۶۰ متر ارتفاع دارد و آب و هوای آن، در فصول بهار و پاییز معتدل و مطبوع، در تابستان نسبتاً گرم و در زمستان سرد است. رودخانة فیض آباد از کنار آبادی می‌گذرد.
کوه عقاب تفت کوهی منحصر به فرد
کوه عقاب با ارتفاع ۲۰۱۸ متر در ۵/۱ کیلومتری غرب روستای فراشاه واقع شده است. این کوه که بسیار شبیه عقاب است، مورد توجه علاقه‌مندان به ورزش کوهنوردی است و توجه مسافران این روستا را جلب می‌کند. روستای اسلامیه (فراشاه) از توابع بخش مرکزی شهرستان تفت است، که با مختصات جغرافیایی ۵۴ درجه و ۶ دقیقه طول شرقی و ۳۱ درجه و ۴۴ دقیقه عرض شمالی، در ۵ کیلومتری جنوب غربی شهر تفت قرار گرفته است. این روستا از شمال به کوه انجیرایی، از شرق به کوه گلوبادام، از غرب به کوه عقاب و از جنوب به کوه سهراب محدود شده است.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

طبیعت ایران
طبیعت ایران 3288 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :