بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای چجا

توضیحات

روستای چجا واقع در شهرستان علی آباد کتول
روستای چجا منطقه ای سیاحتی و بسیار زیبا در شهرستان علی آباد کتول است که برای رفتن به آن می بایست از دهنه محمدآباد گذشت. محمدآباد در پنج کیلومتری جنوب فاضل آباد(در مسیر بزرگراه گرگان به علی آباد کتول) واقع است. در جنوب محمدآباد و با عبور از جاده ای پر پیچ و خم که به زبان محلی به آن ته کوه تل گفته می شود به این ییلاق خواهید رسید.
در ابتدای این روستای خوش آب و هوا، گورستان قدیمی به چشم می خوردکه نشان از تاریخ کهن این دیار دارد. آبشار چه جا در نهایت زیبایی در نزدیکی این روستا خودنمایی می کند و پذیرای بازدیدکنندگان خویش است.
شهرستان علی آباد حدفاصل گرگان و مینودشت واقع شده و دارای جاذبه های کم نظیر طبیعی چون جنگل، کوهستان، چشمه، آبشار و آثار باستانی متعدد است.
روستای چجا از روستاهای ییلاقی دهنه محمد آباد میباشد که تقریبا ۲۵ کیلومتر با شهر علی آباد کتول فاصله دارد.
روستای چه جا که در ارتفاع ۱۶۵۰ متر از سطح دریا قرار دارد دارای آب و هوایی بسیار خوش و خنک در فصل تابستان و مناظر زیبایی که بواسطه محل جغرافیایی اش آنرا احاطه نموده ،می باشد.
روستای چجا علاوه بر آبشار چشمه های بسیار زیبا دارای مراتع بسیار دیدنی و خوش منظره در سمت جنوب وغرب روستا می باشد.
روستای چجا دارای فضای بی نهایت زیبا و چشم نوازی است. این روستا در ارتفاع ۱۶۵۰ متری از سطح دریا قرار دارد و دارای هوای بسیار خوب و خنک در تابستان میباشد. و در زمستان اکثرا برف و هوا نزدیک به صفر درجه میباشد. چجا در میان کوههای مرتفع قرار گرفته و دارای دو بافت میباشد. بافت روستایی و قدیمی که مربوط به ساکنان قدیمی روستای چجا میباشد. و بافت جدید که منازل تازه ساز میباشد. روستای چجا از بهترین مکانها برای تفریح میباشد.
آدرس :استان گلستان ، بزرگراه گرگان به علی آباد ، بعد از دهنه محمدآباد واقع در ۵ کیلومتری فاضل آباد

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

روستا شناسی
روستا شناسی 2461 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :