بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
منطقه گردشگری رامه

توضیحات

منطقه گردشگری رامه در شمال شرقی شهر گرمسار و شمال روستای تاریخی ده نمک واقع گردیده است. به عبارتی این منطقه در فاصله ۵۵ کیلومتری گرمسار و ۳۰ کیلومتری روستای ده نمک قرار دارد و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۹۰۱ متر می باشد.
ابن روستا در تابستان دارای آب و هوای بسیار خوبی می باشد و در پایان هفته و در تعطیلات افراد بسیار ی از شهرستان گرمسار و بخش آرادن به آن سفر می کنند. آب و هوای مطبوع و کوهستانی چهار طاق و رامه و طبیعت بکر و دست نخورده این منطقه یکی از جذابیت های منحصر به فرد محسوب می شود. از طرف دیگر وجود درختان کهنسال و دیر زیست در منطقه و وجود مزارع و باغات روستایی و ارتفاعات اطراف آن، قابلیت های بی شماری برای علاقه مندان به طبیعت و ورزش های مختلف بوجود می آورد. این منطقه جزیی از مناطق حفاظت شده استان سمنان به شمار می رود.
از دیگر ویژگی های آن رودخانه رامه، آبشارهاي مرتفع و زيبا و طبیعت بکر و دست نخورده آن می باشد. به دلیل کوهستانی بودن منطقه و نبود راه دسترسی مناسب برای وسایل نقلیه، اين منطقه به صورت بکر و وحشی باقیمانده است و این ویژگی یکی از جذابیت های منحصر به فرد محسوب می شود.
فواصل شهر گرمسار تا رامه بالا به این شرح است (که برای روستای چهارطاق حدود ۱۲کیلومتر کمتر می باشد) :
از گرمسار تا ابتدای جاده فرعی (سه راه چاه قلقل ) ۳۴ کیلومتر
از سه راه چاه قلقل تا ابتدای تنگه چهار طاق ۸ کیلومتر
از چهار طاق تا رامه پایین ۸ کیلومتر
از رامه پایین تا رامه بالا ۴ کیلومتر
جمع فواصل ۶۶ کیلومتر
طول تنگه چهارطاق و رامه از ابتدای تنگه تا رامه بالا ۲۱ کیلومتر است. روستاها و مزارع و باغات متعددی در طول مسیر قرار دارند که مهمترین آنها از ابتدای تنگه عبارتند از : چهار طاق پایین ـ چهارطاق بالا ـ سوک دره ـ باغستان ـ گرآب ـ گت سنگ ـ ترکه در ـ دارستان ـ اُوسوسر (سرآسیاب) ـ هندره (پرتگاه) ـ رامه پایین (پاقلعه) ـ جل بندورس ـ رامه بالا ـ سربیشه ـ بند سر ـ سیاگل ـ گونگ پایین ـ سنگ سفید و لزوره.
آدرس: پنجاه و پنج کیلومتری شمال شرقی گرمسار

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

روستا شناسی
روستا شناسی 2461 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها