بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو

آبشار دودوزن

جاذبه های طبیعی
  • بازدید - 761
آبشار دودوزن

توضیحات

آبشار دودوَزَن درون #جنگل واقع شده و از زیباترین آبشارهای #گیلان محسوب می شود. آب این #آبشار از #چشمه دود وزن سرچشمه گرفته و پس از عبور از آبشار در #رودخانه ای جاری شده و زمین های روستایی پایین دست را سیراب می کند. زمین شناسان بر این باورند که عمر این آبشار زیبا به ۱۰۰ تا ۱۵۰ سال می رسد.
این منطقه زیبا دارای پوشش جنگلی، #چشمه ، رودخانه پر آب و خروشان است و در بهار و تابستان خنک و در زمستان بسیار سرد و برفگیر می باشد.
منطقه #خرمکش به علت وجود آبشار #دودوزن , مسجد بزرگ و بقعه زیارتی سید رضی و #پنیر معروف آن در کنار زیبایی های بکر طبیعی از مناطق گردشگر پذیر شهرستان #شفت محسوب می شود. پنیر سیاه مزگی شهرت جهانی دارد زیرا با روش خاص و محلی در این منطقه تولید می شود.
نام آبشار #دودوَزَن از جلوه آن در روزهای بارانی مه آلود حکایت دارد. در زمان بارش باران به دلیل افزایش میزان آبِ آبشار، شدت جوش و خروش آن بیشتر و در اثر شدت برخورد با آب حوضچه مقداری از آب نیز به سمت بالا پرتاب می شود. مه نیز به این طبیعت اضافه شده و گویی دودی سفید، کل آبشار را در بر می گیرد به طوری که حوضچه پای آن دیده نمی شود.
آبشار دودوزن در فاصله ۲۴ کیلومتری از #شفت و در منطقه خرم کش شفت قرار دارد. برای رسیدن به آبشار به سوی شهرستان شفت بروید و از طریق جاده شفت از مرکز این شهرستان عبور کنید. با پشت سر گذاشتن بلوار کشاورز و ورود به جاده نصیر محله به سیاهمزکی در مسیر آبشار قرار می گیرید و از کنار روستاها ی مسیر می گذرید. دو کیلومتر مانده به روستای توسه، روستای خرم کش را می بینید.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

سفرکجابریم
سفرکجابریم 80 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :