بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای میر

توضیحات

روستای میر که در پایین طالقان قرار دارد یکی از روستاهای زیبا و البته مهم شهرستان طالقان می باشد که در فاصله ۴۰ کیلو متری مرکز طالقان قرار دارد. در حال حاضر حود ۱۲۱ خانوار در روستا ساکن هستند هم چنین این روستا ۲۸۶ نفر جمعیت دارد.رودخانه شاهرود که از سمت پایین طالقان از کنار این روستا گذر می کند آب مورد نیاز آباری برای مزارع روستا را تامین می نماید.روستای میر از چند لحاظ دارای اهمیت فراوانی می باشد:
۱)به دلیل این که این روستا دارای طبیعتی بکر و ناب و البته تا کنون دست نخورده می باشد که تصویری از چشمه زیبای میر را در پایین که توسط مدیر وبلاگ گرفته شده است را مشاهده می کنید.
۱)راه ارتباطی البته خاکی (مالرو) روستای میربا استان های مازندران و گیلان و شهر های سه هزار و تنه کابن از دیگر مزایای این روستا می باشد.
۲)یه دلیل داشتن گونه زیستی (حیوانی) ثبت شده در حیات وحش طالقان که از اهمیت و جای حفاظت زیادی برخوردار می باشد لازم به ذکر است که گونه روباه معمولی و گرگ دیده شده است.از قلل این روستا بنده بی اطلاع بوده ولی ارتفاع این روستا از سطح دریا ۱۷۴۰ متر می باشد. در پایان شما را به دیدن از این روستا دعوت می کنم.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

روستا شناسی
روستا شناسی 2461 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :