بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
شهرها
  • بازدید - 390
شهر یونسی

توضیحات

شهر يونسي در استان خراسان رضوي و در طول ۵۸/۲۶ درجه و عرض ۴۸/۳۴ درجه جغرافيايي واقع گرديده و ارتفاع اين شهر از سطح درياي آزاد ۱۰۹۸ متر است.
شهر بر روي زمين هموار واقع شده است و شيب عمومي شهر در خيابان اصلي آن ۰۲/۰ درصد از شرق به غرب است. در اين شهر در اسفندماه سال ۱۳۸۳ شهرداري تأسيس گرديد و مركز بخش يونسي از شهرستان بجستان مي‌باشد.
يونسي با وسعت محدوده خدماتي ۱۵۰ هکتار از شمال به كاشمر و سردق، از شرق به تربت‌حيدريه و فيض‌آباد، از جنوب به شهرستان گناباد، بجستان و فردوس و از غرب نيز به سردق و فردوس محدود است. يونسي در فاصله ۱۰۵۰ كيلومتري تهران، ۲۶۰ كيلومتري مشهد، ۴۱ كيلومتري بخش بجستان، ۴۳ كيلومتري شهر فيض‌آباد و ۵۰ كيلومتري مركز شهرستان گناباد قرار دارد. داراي ۳۶ آبادي با سكنه است. بر اساس اطلاعات اخذ شده از خانه بهداشت در سال ۱۳۹۰ جمعيت شهر۳۶۷۱ نفر می باشد .
پايه اقتصادي شهر بر كشاورزي و دامداري استوار است و صنايع در يونسي به صورت صنايع دستي مي‌باشد كه خانواده‌ها در كنار كشاورزي و دامداري به آن مي‌پردازند. علاوه بر اين تعدادي معدن نيز در اطراف يونسي فعال هستند مانند معدن سنگ مرمر و سنگ آهك در كوههاي جنوبي يونسي، گچ خاكي در شمال‌شرقي يونسي و نمك آبي كالشور در شمال يونسي كه تعدادي از افراد را به خود مشغول كرده است.
شهر يونسي داراي روستاي تحت پوشش نمي‌باشد، ولي اهالي روستاي مرنديز در فاصله هفت كيلومتري از شهر گاهاً از خدمات شهري يونسي بهره‌مند مي‌شود.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

شهرگرد
شهرگرد 1220 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :