بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
آبشار ماهين قزوین

توضیحات

آبشار ماهين در شمال روستاي ماهين از توابع بخش طارم سفلي قرار گرفته و معروف به آبشار دربند است که يکي از اين شگفتي هاي منطقه طارم سفلي در استان قزوين است.دسترسی به این آبشار از طریق جاده ارتباطی لوشان به سیردان و سپس جاده خاکی ارتباطی روستایی به شولومه، چوبه، دیزجین، مقانک و سپس ماهین امکانپذیر است.
با توجه به شواهد تاريخي، منطقه طارم يکي از حوزه‌هاي تمدني سرزمين کهن قزوين است که با توجه به اتفاقات تاريخي و آثاري که با قدمت ديرينه در آن وجود دارد، بسيار حايز اهميت و توجه است.منطقه طارم سفلي يکي از حوزه‌هاي تمدني سرزمين کهن قزوين به شمار مي‌آيد که در پيش از اسلام محل استقرار ديلميان بوده و از سده‌ دوم هجري نيز به عنوان تختگاه “جستانيان” و “کنگريان” (آل مسافر) در رويارويي با خلفاي عباسي شناخته شده است.
ارتفاع آبشار در حدود ۳۰ متر است و از میان صخره های عظیم به پایین میریزد.
باغ‌هاي در هم تنيده زيتون، چشمه‌هاي معدني فراوان، غار و آبشار ماهين، قلعه‌هاي شميران، فردوس، امرا، و قلاع اوغلان قزقلعه، نارين قلعه، کليساي آلتين کش، چنارها و سروهاي کهن، جنگل زيباي شامدشت از دیگر جاذبه هاي گردشگري بخش طارم سفلی به شمار مي‌رود. این بخش در ۹۰ کيلومتري شمال غرب قزوين واقع شده است.
طارم سفلي جزو مناطق مستعد با پتانسيل‌هاي بالقوه در بخش کشاورزي و دامداري است که شرايط متفاوت پوشش گياهي و درختان کهنسال، جنگل‌هاي منحصر به فرد با تاريخي کهن، اين منطقه را به يکي از مناطق نمونه گردشگري استان قزوين تبديل کرده است.
آدرس : قزوین- روستای ماهین

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

طبیعت ایران
طبیعت ایران 3288 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها