بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
بندر پزم

توضیحات

#پُزم_تیاب، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان #کنارک در استان #سیستان_و_بلوچستان است.
بندر صیادی #پزم #تیاب یکی از روستاهایی است که از توانمندی‌ها و پتانسیل‌های بالقوه گردشگری-تفریحی و اقتصادی خوبی برخوردار است و چون نگینی بر انگشتر در حاشیه #خلیج عمان با ساحلی آرام و دلنشینی که توجه هر ناظر و بیننده‌ای را بخود جلب می‌نماید.
افراد محلی و مسئولان منطقه از پزم تیاب به عنوان روستایی موفق یاد می‌کنند» این روستا با #بندر زیبایش نام خود را پرآوازه کرده‌است روستای پزم تیاب یکی از بنادرهای مهم جنوب کشور می‌باشد و قسمتی از پروتئین کشور از این منطقه تأمین می‌گردد. صیدوصیادی عمده شغل شریف ساحل نشینان و دریادلان منطقه پزم بوده و است که با تحمل سختی‌ها و مشکلات فراوان در جدال بر امواج سهمگین دریای عمان و #اقیانوس هند به منظور کسب روزی حلال کمر همت بر بسته اند.
نام پزم بر گرفته از پوزه کوه که قسمت جنوب از سمت شرق و غرب ادامه دارد. بندر پزم تیاب با مساحت۷۴۸۴۵مترمربع در منتهی الیه جنوب شرق ایران در کنار آبهای نیلگون دریای عمان واقع شده‌است این بندر از جانب شمال به دهستان جهلیان و از جانب جنوب به دریای عمان و از جانب شرق به شهرستان کنارک و از جانب مغرب به دریای عمان محدود می‌شود.
یکی  از جاذبه های اصلی این روستا منظره غروب خورشید در #ساحل صخره ای و ماسه ای است که مسافران زیادی  برای دیدن این غروب زیبا و خیره کننده به بندر پزم می آیند.
غروب خورشید در این ساحل بی نظیر تداعی گر حرکت نور به درون آب های نیلگون است. نگاه کردن به این منظره آسیبی به چشم نمی رساند و گردشگران تا آخرین لحظه می توانند از دیدن این صحنه به عنوان جلوه ای کوچک از خلقت خداوند لذت ببرند.
#سفرکجابریم
#سفر #مسافر #مسافرت
#گردش #گردشگر #گردشگری
#توریسم #توریست #توریستی
#ایران #ایران_گردی #جهان_گردی
#طبیعت #طبیعتگردی #طبیعت_گردی
#بوم_گردی #همسفر #عکاسی
#ساحل_پزم

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

سفرکجابریم
سفرکجابریم 80 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :