بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای نرگستان

توضیحات

مختصات : روستای نرگستان در ۲۲ کیلومتری شهر رشت ، ۹ کیلومتری صومعه سرا و ۸ کیلومتری شهرستان انزلی واقع شده است .
روستای نرگستان از شمال با مرداب (تالاب سابق) انزلی ، از سمت جنوب با روستای خراط محله ، از سمت شرق با روستای خمسر و از سمت غرب با روستای چمثقال همسایه می باشد .
طبق آمار سراسری سال ۱۳۸۷ روستای نرگستان دارای ۳۲۸ خانوار و ۱۴۲۰ نفر جمعیت می باشد .(لازم به ذکر است شاید به جرات بتوان گفت که بیش از جمعیت مذکور به منظور ارتقای سطح زندگی و اشتغال ، کسب درآمد و… از این روستا مهاجرت کرده اند ؛ صد البته این فرار دسته جمعی از روستای نرگستان در چند سال اخیر شدت بیشتری یافته).
یکی از امکانات روستای نرگستان که این روستا را از سایر روستاهای حاشیه تالاب انزلی متمایز می سازد ، بازار نرگستان است ؛
بازار نرگستان قدمتی بسیار دیرینه دارد و با توجه به گفته ها کهن سالان این روستا ، در گذشته نه چندان دور کشتی های گوناگونی از طریق رودخانه نرگستان (با توجه به قرار گرفتن رودخانه در شرق و جنوب بازار) از بندر انزلی و روسیه به این بازار رفت و امد داشته اند . هم اکنون قریب ۲۵ مغازه ازمجموع مغازه های این بازار فعالیت روزمره دارند .
” با توجه به پیشرفت های شایان توجه و مداوم کشور این روستا هم روز به روز بر پیشرفت های خود افزوده و رفت و امد دریایی ، به قایق های کوچک که هر روزه از تعدادشان کاسته می شود منجر گردیده است و چه بسا در آینده بسیار نزدیک این بندر قدیمی حتی در ته مانده ذهن خود نتواند رویایی از ماهی و قایق را بپروراند.”سابقا این خانه ها چوبی در تالاب متعلق ب مردم بود ک هم اکنون محیط زیست اجازه ی ورود ب ان را ب اهالی نمیدهد و طولی نمیکشد ک اثری از این خانه ها باقی نماند

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.