بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای ده زرد

توضیحات

روستاي ده زرد از شمال با كوه گدار زرد ، از جنوب به جاده كهنوج فارياب ، از شرق به روستاي چاهريگان لورگها و از غرب به روستاي ده هوت محدود می شود
آب و هوای اين روستا تقريباگرم و خشک است و بعلت وجود باغ مركبات دور تا دور اين روستاتابستان خنك تري نسبت به روستا هاي مجاور دارد و زمستان هایی نسبتا معتدل و تا حدودی سرد دارد.
* * * * * * * *
وجود کوه های نسبتا مرتفع دارارتفاع متوسط ۱۸۰۰متر (كلمرز) درشرق ودرشمال همانند دیواری اطراف آن رافراگرفته‌است ار تفاعات این منطقه دنبالهٔ رشته کوه های زاگرس و کوه های پراکنده مرکزی است که از غرب به شرق از ارتفاعات روستا می‌توان،کوه های كلمرز ،گدار زرد،كوه لك و … را نام برد ،كه جديدا در بخشی از این ارتفاعات معادن کرومیت پيدا شده‌است.
با توجه موقعیت آب و هوایی منطقه زمین‌های ده زرد، بیشتر برای پرورش محصولات کشاورزی، از جمله مرکبات مانند پرتقال ، لیموترش و نارنگی در اين روستاو روستا هاي ديگر تولید می‌شود و در کنار مرکبات، نخل خرما که اکثریت مردم به این شغل توجه خاصی دارند. محصولات زمین مانند خیار، گوجه فرنگی ، هندوانه ، ذرت ،كاهو،سيب زميني و لوبیا سبز که اکثریت مردم روستا به دلیل حاصل خیز بودن زمین به آن اشتغال دارند.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.