بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای سنگرود

توضیحات

روستاي سنگرود واقع در پانزده كيلومتري لوشان (شهر آفتاب گيلان) بطرف شهر كوهستاني جيرنده واقع شده است كه براي رسيدن به روستاي سنگرود از جوار حرم مطهر امام زاده محمد حنفيه وپس از آن از روستاي كرد نشين كرماك بايد عبور كرد تا به مقصدمان روستاي سنگرود برسيم روستاي سنگرود در منطقه فاراب عمارلو قرار گرفته است .
روستاي سنگرود به سه قسمت : محل بالا(قليزاده) محل وسط(عطايي) و محل پايين تقسيم شده است كه اهالي هر سه محل با صفا و صميميت در كنار هم به زندگي روزمره خود مشغول مي باشند . روستا داراي شوراي اسلامي‌ روستايي، دهياري ، و خانه بهداشت و زماني هم مخابرات . در روستاي سنگرود مدرسه تا پنجم ابتدايي بيشتر داير نمي باشد .
اين روستا در زمين لرزه۳۱ خرداد سال ۱۳۶۹ به طور كلي تخريب و بناي جديد روستا به مانند اكثر روستاهاي بخش عمارلو در مكاني جديد بنام خوشاب احداث شد.كه در سال ۶۹ تعداد ۲۱۹ تن از عزيزان مان بر اثر اين سانحه دلخراش جان خود را از دست دادند .
از نظر درآمد و امرار معاش مطلب خاصي نمي باشد كه خدمت شما عزيزان عرض نمايم ، عده اي نيز به شغل دامداري و كشاورزي عده اي معدود از جوانان اين روستا در معدن سنگرود مشغول امرار معاش هستند و به دليل كمبود كار بيشتر جوانان به شهرهاي اطراف از جمله لوشان ، منجيل و قزوين مهاجرت نموده اند . تعداد زيادي بعد از زلزله سال ۶۹ به شهر لوشان مهاجرت نموده اند .گويش تمام اهالي این روستا به زبان كردی كرمانج ميباشد.
چشمه‌های آب معدنی روستای سنگرود
این دو چشمه در روستای سنگرود از توابع دهستان فاراب (رودبار) واقع شده‌اند و به چشمه «آب گاز» و چشمه «آب كولور» معروف هستند. دبی چشمه دوم پنج لیتر در ثانیه است و در درمان رماتیسم و بیماری‌های استخوان و هم‌چنین بیماری‌های پوستی مؤثر است.
شایان ذکر است که برادر عزیز آقای قلیزاده اقدام به احداث استخر آبگرم (کولور) در همان نزدیکی نموده اند و مشکل آبتنی برای عزیزان مسافر بسیار راحت شده است .

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

روستا شناسی
روستا شناسی 2461 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :