بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای حسين آباد كشكوئيه

توضیحات

روستای حسین آباد در منتهی الیه شمال غربی بخش کشکوئیه واقع شده است موقعیت ریاضی روستا به این شرح است : این روستا در عرض جغرافیایی ۳۰ درجه و ۳۷ دقیقه و ۵۰ ثانیه شمالی از مدار استوا قرار دارد و همچنین طول جغرافیایی ۵۵ درجه و ۳۵ دقیقه و ۱۱ ثانیه شرقی از نصف النهار مبداء قرار دارد .
موقعیت نسبی : این روستا از سمت شمال به روستای بهشت آباد از بخش انار محدود می شود و از سمت جنوب به روستای علی آباد منتهی می شود از سمت شرق به کویر محدود می شود و ارتفاعات نوق روستا را از بخش فردوسیه جدا می سازد همچنین در طرف غرب روستا تقی آباد قرار دارد .
طبق آخرین آمار سرشماری نفوس و مسکن که در سال ۸۵ صورت گرفت روستای حسین آباد دارای ۳۱۹ خانوار بوده است و جمعیت روستا ۱۳۷۰ نفر بوده که از این تعداد ۷۰۸ نفر مرد بوده و تعداد ۶۶۲ نفر هم زنان را شامل می شده است .
با توجه با آمار جمعیتی بالا : بعد خانوار روستا ۲/۴ نفر در هر خانه بوده است و همچنین نسبت جنسی روستا۵/ ۱۰۵ نفر مرد در برابر ۱۰۰ نفر زن می باشد .
همچنین از کل جمعیت روستا تعداد ۹۵۷ نفر باسواد هستند که از این تعداد ۵۲۴ نفر مرد و تعداد ۴۳۴ نفر زن هستند .
در مورد آمار باسوادی در سال ۱۳۸۵ بایستی گفت : ۷۰ درصد از کل جمعیت روستا باسواد هستند که این در مورد مردان عدد ۷۵ درصد و در مورد زنان عدد ۶۵ درصد را به خود اختصاص داده اند .

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

روستا شناسی
روستا شناسی 2461 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها