بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو

منطقه شکار ممنوع چلچلی گرگان

جاذبه های طبیعی
  • بازدید - 168
منطقه شکار ممنوع چلچلی گرگان

توضیحات

منطقه شکار ممنوع چلچلی گرگان که نامش را از نام کوه چلچلی در ارتفاعات جنوب شرق گرگان گرفته است. منطقه شکار ممنوع چلچلی در شرق منطقه حفاظت شده جهان‌نما قرار دارد و به دلیل صعب‌العبور بودن و عدم توسعه راه‌های دسترسی، دارای طبیعتی بکر و نسبتاً دست نخورده است. منطقه چلچلی یکی از بهترین مناطق زیست مرال، شوکا، پلنگ، خرس، خوک وحشی، کبک دری، قوچ و میش، کل و بز و انواع پرندگان شاخه‌نشین است. چشمه‌سارهای فراوان این منطقه سرچشمه رودخانه قره‌سو را تشکیل می‌دهند.
از تلاقی آب‌ چلچلی با ریزآبه‌ای که از دامنه شمال غربی کوه یزدکی سرچشمه گرفته، رودخانه گرماب ‌دشت را در نقطه‌ای به فاصله بیست و هفت کیلومتری جنوب شرقی گرگان تشکیل می گردد و به نام رودخانه باغشاه از دره جنوبی کوه اولنگ رو به غرب روان می‌گردد. این رودخانه بسیار زیبا با منطقه چلچلی طبیعت بکری را برای علاقه مندان به وجود آورده اند.
منطقه شکارممنوع زیستگاه‌هایی با ویژگی‌های بارز است که جمعیت جانوری آنها به دلیل شکار بی رویه رو به کاهش است و به همین خاطر معمولا در این مناطق برای مدتی محدود و به طور معمول ۳ تا ۵ سال، شکار ممنوع می‌شود تا جمعیت جانوری ترمیم گردد.
آدرس :گلستان، جنوب شرق گرگان، کوه چلچلی

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

طبیعت ایران
طبیعت ایران 3288 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها