بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
بندر تبن

توضیحات

شرق تا غرب نوار ساحلی #هرمزگان بنادر بسیاری با پیشینه دیرینه تاریخی دور و دراز در خود جای داده که هر کدام از آن ها در زمینه های خاص تجاری نام آور بوده اند از این رو #بندرتبن واقع در غرب هرمزگان یکی از قدیمی ترین بنادر صیادی کشورمی باشد که در جنوب شهر #کوشکنار از توابع شهرستان #پارسیان  شده است.
بندر #تبن یکی از نام آورترین بنادر تاریخی است که علاوه بر جایگاه ویژه در امر صیادی در زمینه تجارت غرب هرمزگان نیز مورد استفاده قرار می گرفته و با کشورهای حاشیه #خلیج_فارس داد و ستد دیرینه دارد.

تبن، #بندر کوچکی است که به دلیل وجود روستایی تاریخی به این نام شهره دارد و مردمش به واسطه فاصله حداقلی ۲۰۰ متری از دریا به شغل صیادی و ماهیگیری فعالیت دارند از این رو می توان دریا و شرجی را مهم ترین منبع ارتزاق ساکنان منطقه دانست.

تِبن در لغت به " کاه" معنی می شود و مردم آن در گذشته ازاین بندر کوچک به " دُبی"  کاه صادر می کردند و در مقابل از آنجا اقلام مصرفی خود راتهیه می کردند.

سواحل زیبا مرجانی و ماسه‌ای  بکر بندر تبن یکی از مهم ترین ظرفیت های گردشگری غرب هرمزگان به شمار می رود که با وجود ضعف زیرساخت های توریستی همه سال مسافران بسیاری را از اقصی نقاط کشور به سمت خود می کشاند اما کاستی های موجود باعث شده تا این بندرتاریخی مغفول بماند و به نحوه احسن مورد استقبال واقع نشود.

#ساحل_تبن در بخش های صخره ای  و  باریکه های شنی نمودار است که چشم انداز خارق العاد و زیبایی را بوجود آورده است همچنین این مکان محل پهلوگرفتن قایق های کوچک ماهیگیری است.

#سفرکجابریم
#سفر #مسافر #مسافرت
#گردش #گردشگر #گردشگری
#توریسم #توریست #توریستی
#ایران #ایران_گردی #جهان_گردی
#طبیعت #طبیعتگردی #طبیعت_گردی
#بوم_گردی #همسفر #عکاسی

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.