بومیسم
جستجو
امامزاده پیر شمسه

توضیحات

مقبره امام زاده پير شمس‌الدين «شمس‌الدين بن على بن محمد بن احمد از فرزندان امام موسى کاظم (ع)» معرف به پیر شمسه که زيارتگاه عاشقان ولایت و امامت منطقه مي باشد. اهالی شهرستانهاي خرم آباد ، كوهدشت ،دلفان ،سلسله ، و سايرشهرستانهاي استان لرستان و استانهاي همجوار نیز در ايام عيد وتعطيلات به زيارت اين امام زاده بزرگوار مي شتابند.صاحب مزار مورد احترام همگان مي باشد و مردم منطقه مراسمات مذهبی همچون عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و لیالی قدر و …… را در این مکان مقدس برگزار می کنند .
این امام زاده بزرگوار دارای کرامات و معجزات فراوانی است . این امر موجب آن شده که سالانه شیعیان و دلسوختگان فراوانی برای استجابت دعا و شفای بیماران به ایشان متوسل می شوند. نقل است که عشاير کوچ رو در قديم برخي وسايل خود را که بعضاً با ارزش هم بوده ودر طول سفر نيازي به آن نداشته اند را در کنار امام زاده قرار ميدادند و سال بعد در بازگشت آن را بر مي داشتند بدون اينکه کم و کاستي در آن به وجود آيد .
ساختمان جديد امام زاده به کوشش مردم و خير خرم آبادي مرحوم حاج کريم احساني احداث شده است. مرحوم حاج کریم احسانی از جمله خیرین بزرگوار بودند که خدمات فراوانی در منطقه از خود بجا گذاشته اند .

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

موقعیت

ارسال شده توسط :

تاریخ ایران
تاریخ ایران 2986 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها