بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
شهرها
  • بازدید - 597
شهر رامشیر

توضیحات

شهر# رامشیر با نام قدیمی #رام_اردشیر، یکی از شهرهای #هخامنشی #استان_خوزستان ایران است. شهر رامشیر از شمال با از غرب با اهواز و بندر ماهشهر و از جنوب و شرق با امیدیه و از شمال شرقی با رامهرمز مجاورت دارد و در ۳۵ کیلومتری بندر ماهشهر است. رامشیر در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۸۴ به شهرستان تبدیل شد.پیشه بیشتر مردم آن کشاورزی است و رودخانه جراحی از کنار شهر می‌گذرد. محصولات کشاورزی شهرستان رامشیر عبارت‌اند از جو، گندم، صیفی‌جات. اماکن دیدنی این شهر #امامزاده_سیدهاشم، #موضیف_میر_عبداله، #باغ_مستوفی، #سد_انحرافی_رامشیر، #پارک_ساحلی امامزاده سید علوان هستند.
این شهر از شهرهای هخامنشی خوزستان می‌باشد که در زمان اردشیر بنا شده‌است.بخشی از این شهر در حوزه شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری و بخشی دیگر آن در حوزه مسئولیت شرکت بهره برداری نفت و گار مارون است که این دو شرکت بزرگ نفتی زیر مجموعه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به شمار می روند.
فرماندار سابق شهرستان رامشیر در معرفی این شهر می گوید: رامشیر در حال حاضر ۶۲ هزار نفر جمعیت دارد که بیش از ۷۰ درصد جمعیت آن را مردم عرب تشکیل می دهند.در حال حاضر علاوه بر مشکل بیکاری و نبود نمایندگی برخی دستگاه های دولتی در رامشیر، این شهر از مشکلی به نام وقف به شدت رنج می برد. این شهر ۷۵ سال پیش توسط شیخ خزعل حاکم وقت خوزستان به یکی از همسرانش نام نظام السلطنه مافی به عنوان مهریه بخشیده شد و این خانم نیز این شهر را به طور کامل وقف کرد.
این خانم درآمد حاصل از این وقف را به مداوای بیماران، کمک به ایتام و تحصیل دانش آموزان بی بضاعت اختصاص داد. به همین دلیل اکنون تمام زمین های شهرستان رامشیر کاملا وقف شده است و هیچکس در این شهر سند ششدانگ ندارد. حتی نیمی از ساختمان فرمانداری رامشیر نیز وقف و مالک آن اوقاف است.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

شهرگرد
شهرگرد 1220 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها