بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای طیولا

توضیحات

روستای طیولا واقع در اشکورات رحیم آباد یکی از زیباترین مناطق ییلاقی شهرستان رودسر می باشد.
فاصله روستای طیولا تا شهر رحیم آباد ۳۵ کیلومتر و تا رودسر ۴۰ کیلومتر است.طیولا مانند دیگر روستاهای اشکورات آب و هوای سرد و خشک دارد به گونه ای که در تابستان هوای آن خنک و در زمستان بسیار سرد است.
ساکنان طیولا به کشاورزی و دامداری مشغول هستند. مهم ترین محصولات کشاورزی روستا فندق و گردو است.
طیولا. (اِخ ) دهی است جزء دهستان اشکور پائین بخش رودسر شهرستان لاهیجان در ۴۲ هزارگزی جنوب رودسر و ۶ هزارگزی باختر سی پل . کوهستانی و سردسیر با ۹۵ تن سکنه . آب آن از چشمه . محصول آنجا غلات و بنشن و ارزن و فندق و گردو و لبنیات . و شغل اهالی زراعت و گله داری و کرباس و شال بافی . راه آن مالرو و صعب العبور. این ده از دومحله ٔ بالا و پائین که فاصله ٔ آن دو آبادی یک کیلومتر است تشکیل شده است و اکثر سکنه زمستان برای تأمین معاش به گیلان میروند. (فرهنگ جغرافیائی ایران ج ۲).
*******
روستای سرسبز طیولا واقع در اشکورات رحیم آباد است.در این روستا در فصل زمستان حدوداْ ۱۰خانوار زندگی می کنند ولی در فصل تابستان به تعداد سکنه این روستا اضافه می شود که به بیش از ۵۰ خانوار می رسد. مردمان این روستا در فصل بهار مشغول به کاشت نهال هستند و در فصل تابستان نیز محصولات فندق و گردوی باغات خود را برداشت می کنند. بیشتر افرادی که در این روستا زندگی می کنند مشغول به کشاورزی هستند که البته در قدیم بیشتر رایج بود ولی جدیدا تعداد کسانی که در این روستا زندگی می کنند کم شده و بیشتر افراد مسن در این روستا ساکن هستند.البته باید بگم که در فصل تابستان شلوغ میشه و همه مشغول به کار هستند درواقع باید بگم که این طبیعت بکر و زیبا فراموش شدنی نیست حتی در فصل زمستان هم زیباییی های خاص خودش را دارد.
SAMSUNG

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

روستا شناسی
روستا شناسی 2461 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها